Tajomstvo šatníkov odhalené! Aké motívy dospeláci milujú?

Vo svete módy sa motívy na oblečení objavujú už desaťročia. Len si spomeňte na 60. roky, kedy bolo oblečenie značne ovplyvnené hnutím Hippies. Na tričká a blúzky sa dostávali tie najfarebnejšie batiky a tisícky kvetov. V 70. rokoch pribudli populárne geometrické vzory a podobizne hudobných hviezd.

Rok 2016 nám priniesol znovuzrodenie Pokémonov.

80. roky môžeme považovať za obdobie, počas ktorého sa ani jedno tričko alebo mikina neobišla bez veľkého nápisu. Ale odkiaľ sa vzali detské motívy na oblečení pre dospelých, ktoré boli dovtedy dominantou detskej módy?

Od Pepeka Námorníka až k Hello Kitty, Pokémonom a Minecraft postavičke

Za priekopníkov kresleného filmu, ktorí sa dostali na oblečenie ako prví, sa považujú slávni Mickey Mouse a Minnie. Ich comeback sezóna je mimochodom v plnom prúde. Postupne sa pridali aj ďalšie známe postavičky - psík Pluto, káčer Duffyho a Pepek Námorník s jeho neodmysliteľnou konzervou špenátu.

Osud kreslených hrdinov bol zásahom módneho priemyslu okamžite spečatený. Z kina a TV obrazoviek sa postupne presunuli a naveky udomácnili na našom oblečení. Módni návrhári ich zakomponovali do svojich modelov a kolekcie s detskými motívmi sa začali úspešne predávať aj v obchodoch pre dospelých.

 

Možnosti obmeny takýchto motívov sú totiž obrovské. S príchodom nového úspešného kresleného seriálu alebo rozprávky sa na oblečenie dostávajú vždy aktuálni hrdinovia, ktorí sú v kurze. Z pohľadu módnych značiek je tento krok logický, pretože predajnosť je zaručená. Brandy reagujú a vytvárajú nové trendy, ktoré sú na trhu žiadané a zákazníci sú spokojní.

Ako na detské motívy reagujú dospelí?

Čuduj sa svete - odozva je veľmi dobrá. Páni vyhľadávajú obliekajú Barta Simpsona, Batmana, Spidermana a obľúbené Star Wars, ktoré sú skutočne kultovou záležitosťou. Tento motív proste musíte mať aj vy!

Dámy zase milujú Disney postavičky, ktoré túto sezónu zaplnili výklady obchodov. Nadobro tak vystriedali sovičky, ktoré sa úspešne držali v obchodoch hneď niekoľko sezón. Zabudnúť nesmieme ani na Hello Kitty a Powerpuff Girls, ktorých slávu zvečnila kampaň značky Moschino. Jeremy Scott prekvapil svet týmito starými známymi hrdinkami, ktoré sa na kanály Cartoon Network objavili už v roku 1998, vo svojej kolekcii jar/leto 2016.

Ak máte radi Mickeyho či Minnie, tak si môžete vyberať zo stoviek rôznych modelov. Milovali ste ako deti aj Powerpuff Girls? Potešíme vás! Sú totiž späť. Angry Birds spôsobili revolúciu nielen v našich mobiloch. Nájdete ich aj na oblečení pre dospelých.

A hoci máloktorá z nás sleduje takéto seriály, v našich šatníkoch sa určite nájde aj nejaký kúsok s rozprávkovým motívom. Na oblečenie sa dostávajú taktiež hrdinovia z počítačových hier a hier pre mobily. Veľmi obľúbeným motívom je Minecraft postavička Steve a večne nahnevané vtáky Angry Birds. Nezaostávajú ani Lego figúrky. A ak ste podľahli lovu Pokémonov, tak je hanba, že ešte nemáte Pokemon tričko. To je skoro povinná výbava každého lovca.

Večné miesto v našom šatníku

Ťažko povedať, čo vedie dospelých k nákupu oblečenia s detskými motívmi. Je to snaha odlíšiť sa originálnym motívom alebo určitý druh recesie? Tieto motívy sú vo verzii pre dospelých občas obohatené aj o vtipné slogany, ktorými sa predsa len odlišujú od detského oblečenia. 

Aktuálne sa môžeme tešiť aj zo svetrov, tričiek, mikín a pyžám so Santa Clausom, elfami alebo veľmi obľúbeným sobíkom s typickým červeným nosom.

Vianočné animované motívy sú v móde každý rok.Svetrom so Santa Clausom rozhodne nič nepokazíte.

Detské motívy na nás číhajú všade a pretože ich veselo nakupujeme. A že sa módni návrhári budú mať stále čím inšpirovať, to si môžete byť istí. V prípade potreby sa vždy dájú oprášiť aj osvedčení Šmolkovia, ktorí si už svoju najväčšiu slávu na tričkách a mikinách užili. Disney, Cartoon Network, Marvel Comics alebo japonské Animé a Manga komiksy sú bohatým zdrojom inšpirácií pre módnych návrhárov a stretávať sa s nimi budeme v obchodoch pre dospelých čoraz viac.

Pred kreslenými postavičkami nie ste v bezpečí ani vy!

Možno sa nad módou s detskými motívmi pousmejte a regálom s takýmto oblečením sa úspešne vyhýbate. Nikdy by ste si nič podobné nekúpili a stratégia módnych návrhárov na vás neplatí. Blíži sa však čas Vianoc a vaša drahá polovička vás môže prekvapiť práve takýmto trendovým kúskom oblečenia.

Spomeňte si na nás, keď na vás po rozbalení darčekového balíčka vykuknú roztomilé oči vianočného sobíka alebo vysmiaty Mickey Mouse ;-)

Vyberáme z nášho katalógu


Publikované dňa: 12.12.2016
Hodnotenie článku:
(85.4%)

Autor článku

TopModa.sk

Milujeme módu! A aj preto vám budeme pravidelne prinášať všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Račica - zasnívané dievča so zmyslom pre módu Račica - zasnívané dievča so zmyslom pre módu

Jemné stvorenie, ktoré sa ukrýva v žene narodenej v znamení raka pociťuje k móde vrelý vzťah. Plne si uvedomuje význam príslovia, „Šaty robia človeka“ a touto myšlienkou je uchvátená....

Ženy v znamení blíženca nikdy nesklamú svojim outfitom Ženy v znamení blíženca nikdy nesklamú svojim outfitom

Horoskop štýlu: viete, čo pristane baranom? Horoskop štýlu: viete, čo pristane baranom?


Komentáre

13/12/2016 15:15
deedee

mimoni ❤️❤️❤️

12/12/2016 12:53
keny

Dostal som super košeľu s takým mini motívom alebo skôr potlačou, fakt štýlová a až po pád dňoch som sa prizrel lepšie na ten malý vzor, bol to Vader - star wars :). No hanba mi, že som si to nevšimol už pri rozbalení darčeka...že akú trend - košeľu som dostal. Páči sa mi a nosím ju moc rád.

Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.