Chcete sa stať modelkou? Týchto 8 podmienok musí spĺňať každá!

Každé dievča aspoň chvíľu sníva o tom, že sa raz stane modelkou. K modelingovej kariére sa však nedá dostať tak ľahko, ako si to mnohé z nás myslia.

Byť modelkou nie je vôbec jednoduché.

Sú za tým roky odriekania, driny a odlúčenia od rodiny. Chcete sa aj napriek tomu stať modelkou? Ponúkame vám niekoľko tipov, ako to dosiahnuť.

Byť krásnou nestačí

V dnešnom svete je veľa nádherných dievčat, no nie každá sa môže stať modelkou. Pre modelingové agentúry je vzhľad podstatný, avšak sú tu aj ďalšie faktory, ktoré musí budúca modelka spĺňať. Ide najmä o vonkajšie vystupovanie a vyžarovanie, komunikáciu či znalosť cudzích jazykov.

Modelka musí byť krásna, no zároveň musí mať aj príjemné vystupovanie a vyžarovanie.

Okrem fyzických predpokladov musí každá modelka ovládať aj cudzie jazyky. 

Ak adeptka okrem toho ovláda aj hru na hudobný nástroj či má pohybové nadanie, je pre agentúru ešte zaujímavejšia.

Aké podmienky by mala spĺňať modelka?

Byť modelkou je práca ako každá iná. Ak to chcete skúsiť, musíte spĺňať kritéria agentúr, ktoré si môžu vyberať z davov záujemkýň. Podmienok je hneď niekoľko:

  1. výška minimálne 170 centimetrov
  2. štíhla, nie však vychudnutá postava
  3. zaujímavé črty tváre
  4. bezchybná pleť bez akné 
  5. ovládanie minimálne dvoch cudzích jazykov
  6. príjemné vystupovanie
  7. schopnosť pózovať pred fotoaparátom
  8. flexibilnosť – možnosť kedykoľvek vycestovať bez záväzkov

Buďte aktívne a oslovte agentúru

Myslíte si, že spĺňate vyššie uvedené kritériá? Ak áno, skúste osloviť vybranú modelingovú agentúru a dohodnite si s ňou stretnutie. Kontaktujte však len overené modelingové agentúry s dobrými referenciami - na Slovensku je takou napríklad známa agentúra Elite Bratislava. Ak vás pozvú na kasting, vopred sa netešte. Nebudete totiž jedinou uchádzačkou o toto lukratívne povolanie.

Modelingový kasting môže byť aj vašim prvýk krokom k vytúženému cieľu.

Ak sa chcete stať modelkou, potom by ste mali osloviť renomovanú agentúru s dobrými referenciami.

Agentúra nádejnej modelke spraví zopár fotografií a ak sa im bude páčiť, podpíšu s ňou zmluvu. Podpisom zmluvy sa však začne kolotoč plný fotení, príprav a presunov z jednej strany sveta na druhú. Väčšinu času budete však tráviť v lietadle alebo na hotelových izbách.

Sila náhodného stretnutia

Nie každá modelka však musela prejsť náročnými konkurzmi. Mnohé mali to šťastie, že sa ocitli v správnom čase na správnom mieste a dostali ponuku na spoluprácu. Niektoré agentúry totiž samé vyhľadávajú dievčatá, ktoré sa môžu stať budúcou modelkou.

Zopár svetových modeliek malo aj to šťastie, že ich agent objavil čisto náhodne.

Ak sa vám podarí presvedčiť agentúru o svojich kvalitách, tak na vás vaša príležitosť určite niekde čaká.

Takéto šťastie však má len zopár dievčat. Ak ste sa rozhodli pre kariéru modelky, nečakajte a oslovte modelingovú agentúru čo najskôr. Kto vie, možno je práca v tejto brandži stvorená práve pre vás...

Ak patríte medzi dievčatá, ktoré už zažili kasting, tak nám určite dajte vedieť, ako prebiehal a či sa vám váš sen splnil!


Publikované dňa: 27.01.2017
Hodnotenie článku:
(86.2%)

Autor článku

TopModa.sk

Milujeme módu! A aj preto vám budeme pravidelne prinášať všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Hailey Baldwin a jej cesta za slávou Hailey Baldwin a jej cesta za slávou

Čo mali oblečené najkrajšie celebrity v Cannes 2017? Čo mali oblečené najkrajšie celebrity v Cannes 2017?

Najznámejší filmový festival v Cannes je za nami a nám neostáva nič iné, než si zaspomínať na pôsobivé outfity celosvetových celebrít. Pripravili sme pre vás výber tých najkrajších z...

Modelka s veľkosťou 34 vyradená z prehliadky: príliš tučná pre Louis Vuitton! Modelka s veľkosťou 34 vyradená z prehliadky: príliš tučná pre Louis Vuitton!


Komentáre

11/09/2022 22:54
Margaretka

Ahoj mam14 rokov môj sen je stať sa modelkou myslím si že moja výška je tak akurát výška (158)som štíhla postava tak akurát mam hnedé vlasy a hnedé oči.

15/10/2020 01:35
Mariela Krahulecová

Dobrý večer prajem, mala by som záujem

Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.