Modelka s veľkosťou 34 vyradená z prehliadky: príliš tučná pre Louis Vuitton!

Nie je to tak dávno, čo svet obletel škandál týkajúci sa značky Zara. Tá vo svojej kampani použila slogan "Love your curves", ktorý si vyslúžil poriadnú kritiku v celej širokej verejnosti.

Áno, veď na slogane nie je nič zlé, no pre kampaň si vybrali dve modelky, ktoré môžu mať veľkosť sotva 34 (aj to už preháňam).

Značka si týmto získala mnoho neprajníkov, medzi ktorými boli hlavne mamičky dievčat. Tie si stoja za názorom, že vychrtliny nie sú pre malé dievčatá dobrým vzorom, pretože dievčatá sa na modelky chcú podobať a tým pádom odmietajú jesť.

Tučná modelka s veľkosťou 34 - 36

Včera nastala o niečo iná situácia. Pred mesiacom sa v japonskom meste Kyoto konala módna prehliadka značky Louis Vuitton. Všetko by bolo fajn, keby sa jedná z modeliek nerozhodla povedať o svojej nie veľmi príjemnej skúsenosti.

Príliš tučná pre Louis Vuitton!

Blonďavá Dánka Ulrikke Hoyer sa ako množstvo iných modeliek dňa 25. apríla 2017 uchádzala v Paríži o miesto na prehliadke. A hoci sa sama obávala, že sa s mierami bokov 92 cm do modelov nezmestí, modelingová agentúra ju presvedčila, nech príde aspoň na skúšku. Po skúške jej bolo miesto prisľúbené.

Všetko sa ale zmenilo a 14. mája zažila Ulrikke ozajstný šok! Aj napriek tomu, že sa jej podarilo schudnúť 0,5 cm z bokov - bola teda chudšia, než na prvom kastingu, od riaditeľky agentúry dostala odpoveď, ktorá ju zničila: vraj je pri sebe, má nafúknuté brucho a tvár. Riaditeľka sa preto vážne obávala, že by sa modelka, ktorá nosí veľkosti 34 až 36, do modelov nezmestila. 

Ulrikke sa ale nevzdávala a bojovala ďalej. Odporúčili jej, aby 24 hodín nejedla a pila iba čistú vodu. To jej, bohužiaľ, nepomohlo a zo šou ju vyradili tak, či tak.

K samotnej situácii vyjadrila na svojom Instagrame i Facebooku, kde si môžete prečítať veľmi podrobné informácie o tejto kauze. Je rada, že sa v modelingu pohybuje už dlhšiu dobu a nie je iba začiatočníčkou. 

 

Nepáči sa jej postoj módnych domov k veľkostiam modelov, pretože oblečenie sa nevyrába iba pre ľudí s anorexiou a podobnými poruchami. Ulrikke na značku Louis Vuitton nezanevrela a nehnevá sa ani na jej riaditeľa, no nepáči sa jej tento postoj k dnešnej móde.

Uvidíme, akú dohru bude mať toto odvážne odhalenie zákulisia módnych prehliadok. Ulrikke sa ním pridala k 37 modelkám, ktoré v januári 2017 vyzvali módny priemysel, aby začal podporovať zdravý životný štýl a vekovú, rasovú a aj veľkostnú rôznorodosť modelov a modeliek.


Publikované dňa: 24.05.2017
Hodnotenie článku:
(92.8%)

Autor článku

Karina Daráková

Som, snáď, budúca žurnalistka a spisovateľka. Nie som milovníčkou šiat a sukní, omnoho radšej mám športový štýl a hlavne tenisky, ktoré sú mojou srdcovkou. Veď nohy nás nesú celý život, tak si zaslúžia, nie?
Okrem módy sa venujem hasičskému športu, v ktorom patrím do slovenskej reprezentácie.
 
Ak vás moje články zaujali, tak si určite pozri aj môj osobný blog.

V tejto kategórií nájdete aj:

Hailey Baldwin a jej cesta za slávou Hailey Baldwin a jej cesta za slávou

Čo mali oblečené najkrajšie celebrity v Cannes 2017? Čo mali oblečené najkrajšie celebrity v Cannes 2017?

Najznámejší filmový festival v Cannes je za nami a nám neostáva nič iné, než si zaspomínať na pôsobivé outfity celosvetových celebrít. Pripravili sme pre vás výber tých najkrajších z...

Cara Delevingne: rebelská duša s anjelským pohľadom Cara Delevingne: rebelská duša s anjelským pohľadom


Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.