Cara Delevingne: rebelská duša s anjelským pohľadom

Ak ti meno Cara Delevingne nič nehovorí, určite ti túto známu osôbku pripomenú tieto slová: husté obočie, módna ikona a Papierové mestá.

Síce má táto Angličanka iba dvadsaťštyri rokov, dokázala toho vo svojom živote už naozaj veľa a rodičia Anne a Charles z nej určite nie sú sklamaní. O sympatickej dievčine s neprehliadnuteľným pohľadom a raketovým štartom kariéry budeme určite ešte počuť!

Tvár najväčších značiek

Táto slečna iba pred ôsmymi rokmi podpísala zmluvu s agentúrou Storm Model Management a o rok neskôr sme ju už mohli vidieť na prehliadkach známych a obľúbených značiek akými sú napríklad BurberryClements Ribeiro. Za 5 rokov predvádzania na mólach mala na sebe oblečenie tých najlepších a z najlepších. Predvádzala modely snáď všetkých značiek, ktoré vo svete módy niečo znamenajú.

Carina tvár sa okrem mól objavila aj v mnohých reklamných kampaniach - od populárnej kozmetiky (Rimmel), cez známe značky oblečenia (Mango, H&M, Zara, Chanel, PUMA ...) až po šperky a nanuky Magnum.

Cara si dokonca splnila aj sen asi každého dospievajúceho dievčaťa a stala sa anjelom Victoria’s secret. Viac ako seriózne pózy ale vždy uprednostňovala bláznivé grimasy. Jej štýl obliekania bol vždy skôr rebelantský než ženský... a možno práve to je dôvod, prečo ju všetci toľko zbožňovali a uznávali.

 

Modeling sa možno javí ako dokonalé povolanie. Sláva, peniaze a nekončiaci obdiv... Ale táto mladá dáma priznala ako to naozaj je. Toto zamestnanie ju ničilo fyzicky i psychicky, a tak v roku 2015 svoju sľubnú kariéru povesila na klinec a zamerala sa na herectvo.

Sľubná herecká kariéra

Zo začiatku ju obsadzovali iba do menších rolí ako bol napríklad film Anna Kareninová, no doslova ošiaľ vypukol, akonáhle sa svetom rozletela informácia, že Cara dostala hlavnú úlohu Margo Roth Spiegelmanovej vo filme Papierové mestá. Film bol inšpirovaný knižným bestsellerom od Johna Greena, s ktorým sa počas natáčania spriatelili.

Cara sa dokonca objavila aj v niekoľkých videoklipoch - naposledy v klipe k songu Bad Blood od Taylor Swift.

Holohlavá krásavica

„Kto kedy definoval pojem krása?“
Touto básnickou otázkou Cara okomentovala svoje nedávne rozhodnutie, ktoré každého šokovalo. Bývala modelka sa totižto pred kamerami objavila s dohola oholenou hlavou, aby ukázala akou povrchnosťou svet trpí a má pravdu. Aj napriek tomu, že sa zbavila svojich vlasov je stále očarujúca.

Pravým dôvodom zbavenia sa vlasov však bolo niečo úplne iné. Cara totiž aktuálne natáča film Life in a Year, v ktorom hrá dievča, ktorému bola diagnostikovaná rakovina a ktorému zostáva posledný rok života.

Na instagrame pridala k tejto fotke popis, ktorý nás naozaj chytil za srdce: "Definovať krásu je naozaj vyčerpávajúce. Som unavená zo spoločnosti, ktorá definuje krásu za nás. Vyzlečte si oblečenie, zotrite si make up, ostrihajte si vlasy. Zbavte sa akéhokoľvek materiálneho vlastníctva. Kto sme? Ako definujeme krásu? Čo vidíme ako krásne?"

Cara je však človek, ktorý sa nebojí otvorene prezentovať svoje názory. A možno práve kvôli jej nadčasovým a rozumným názorom i prejavom by mala byť naším vzorom. 


Publikované dňa: 22.05.2017
Hodnotenie článku:
(90.4%)

Autor článku

Viktória Liptáková

Viki je ozajstný nadšenec nových trendov. Móda sa pre ňu stala koníčkom asi pred dvoma rokmi a odvtedy sa neustále zaujíma o najaktuálnejšie fashion novinky, nové kolekcie módnych návrhárov či o známe modelky.

V tejto kategórií nájdete aj:

Hailey Baldwin a jej cesta za slávou Hailey Baldwin a jej cesta za slávou

Čo mali oblečené najkrajšie celebrity v Cannes 2017? Čo mali oblečené najkrajšie celebrity v Cannes 2017?

Najznámejší filmový festival v Cannes je za nami a nám neostáva nič iné, než si zaspomínať na pôsobivé outfity celosvetových celebrít. Pripravili sme pre vás výber tých najkrajších z...

Modelka s veľkosťou 34 vyradená z prehliadky: príliš tučná pre Louis Vuitton! Modelka s veľkosťou 34 vyradená z prehliadky: príliš tučná pre Louis Vuitton!


Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.