Zažila som MILAN FASHION WEEK! Svetová udalosť očami fashionbloggerky MyaMirell

Keď sa povie Miláno, nejednej z nás sa vybavia luxusné svetovo známe značky, obchody, ulice nimi posiate a  luxusné podniky, ktoré nesú mená slávnych návrhárov. „Mekka“ módy, sen každej ženy. Každá z nás sa už vidí na kávičke po náročnom nákupnom maratóne v nejakom luxusnom podniku.

Miláno, tak ako aj Paríž, je považované za mesto módy. Je domovom svetovo najmilovanejších a najobľúbenejších týždňov módy. Dvakrát do roka, vo februári a v septembri, sa tu koná módne divadlo najprestížnejších fashion dizajnérov, ktorí sa stretávajú, aby predviedli svoje módne kreácie a nastolili trendy na nadchádzajúce sezóny. 

Milánsky týždeň módy je sen každej módnej expertky, fashionistu, milovníkov a priaznivcov módy. Je to najprestížnejšia udalosť a ukážka toho najlepšieho, čo Miláno a módny svet ponúka. Tento týždeň módy, ktorý sa konal od 22. do 27. februára sa po taliansky volá Milano Moda Donna (móda žena). Prehliadka kolekcií ženskej módy je najočakávanejším momentom v medzinárodnom módnom systéme a priemysle. Pre kultových milovníkov módy je to skutočný pôžitok, ktorý si nesmú nechať ujsť. A tak som sa ako správna fashionistka, milovníčka módy a fashionbloggerka prišla pozrieť aj ja.

Fashionbloggerka Mya Mirell v centre diania

Už pár dni pred začiatkom tejto prestížnej udalost vidno, že mesto začína dýchať jej atmosférou. Premávalo sa tu množstvo štýlových ľudí, ulice boli nimi doslova preplnené, hlavne počas konania sa módnych show. Prebiehala skutočná oslava módy, štýlu a to v plnej paráde. Svetoví streetstyle fotografi,fashionbloggeri a paparazzi si veru prišli na svoje.

Nie je akýchkoľvek pochýb, že Milano Moda Donna je hostiteľom tých najprestížnejších zvučných mien vo svete módy. Predovšetkým ide o talianske luxusné značky ako Gucci, Armani, RobertoCavalli, Dolce and Gabbana, JilSander, Versace, Fendi, BottegaVenetta a ďalších, ktorí sú trendsettermi v mystickej mágii módy. 

Program zapáleného fashion bloggera, fotografa či správneho módneho maniaka bol veľmi náročný. Ak ste chceli stihnúť čo najviac z prehliadok, mali ste čo robiť. Môj každodenný režim bol doslova nabitý a to od rána až do neskorého večera, noci. Okrem prehliadok, na ktoré som obdržala pozvánky, prípadne sa mi podarilo dostať, som mohla nahliadnuť aj do backstage zákulisia, kde ste mohli vidieť, ako vyzerali samotné prípravy na tú ktorú módnu show, jednotlivé modely, modelky a celý štáb. Ak ste boli šikovní a mali šťastie, tak ste sa mohli porozprávať s modelkami či módnymi návrhármi.

Všetko bolo veľmi časovo oklieštené, lebo prehliadky po sebe nasledovali v tesných časových intervaloch a návrhári boli dosť časovo vyťažení.

Miláno ponúkalo zaujímavé aktivity aj v prípade, že ste docestovali s cieľom pozrieť si túto metropolu. Do neskorých nočných hodín nebola teda núdza o bohatý program, na ktoré toto mesto bolo perfektne pripravené.

Milánske týždne módy organizuje talianska spoločnosť Camera Nazionalle della Moda Italiana s početnými prepojeniami na oblastných spolupracovníkov, s cieľom vytvoriť toto podujatie perfektné. Tento týždeň je taktiež výbornou príležitosťou pre mnohých mladých návrhárov, ktorí takto dostávajú svoju šancu ukázať svoje kolekcie a rozvinúť svoj talent. Je výbornou príležitosťou na predstavenie, prezentáciu nových značiek a spoločností na medzinárodnej úrovni.

NEZABUDNUTEĽNÉ MOMENTY A ZÁŽITKY

Týždne módy sú známe najmä tým, že návrhári popúšťajú uzdu svojej fantázii a častokrát zájdu až do šialeností. To je na nich preto veľmi zaujímavé a zanechávajú pôsobivé momenty. Predstavené boli kolekcie na jeseň/zimu, ktoré predpovedali jesenné trendy. O módne výstrelky samozrejme nebola núdza.

Predovšetkým značka Moschino rada šokuje a vždy prinesie niečo inovatívneho, vie ako zaujať hostí, ktorí sa potom ostanú pozerať  v nemom úžase. Ani na tejto prehliadke tomu nebolo inak. 

Fashion dizajnér Jeremy Scott pre módny dom Moschino postavil svoju prehliadku na obalových materiáloch a recyklácii a povýšil toto na umenie. Modelky zaodel do šialených kreácií a ešte to vyšperkoval nápisom „krehké“.

Na mólo tak prichádzali rad radom modely z kartónov, plastových obalov, kovových odpadových materiálov - v skutku zaujímavá show plná nápaditých kreácií. Niektoré modely boli celé výrazne farebné s masívnymi kovovými expresívnymi doplnkami. Jasne čitateľný bol model šiat z lesklého čierneho materiálu, doslova imitácia vreca na odpadky, kde modelka mala na hlave klobúk z kruhového kontajnera a v ruke držala kabelku v tvare mini kruhového kontajnera. Zaujali aj transparentné igelitové šaty s klasickým kovovým vešiakom v podobe ozdoby na hlave, či model šiat z kovových náramkových hodiniek. Celkový look dotvárali kartónové výrazné okuliare s hrubým rámom či šiltovky s výraznými nápismi Moschino. Bola to show ako u Moschina býva zvykom a bolo sa teda na čo pozerať.

Z Milánskeho týždňa módy môžem vyzdvihnúť a vypichnúť najmä tieto ďalšie významné udalosti, ktoré ho charakterizovali: 

1. Módni návrhári tvoriaci pod značkou Grinko, ktorí mi poslali pozvánku ako jedni z prvých, pripravili dojímavý moment, keď vyšli na záver na mólo obaja s malými bábätkami v náručí. Šťastní rodičia ukázali svetu svoje adoptované dvojičky Emma a Sophia, ktoré sa narodili iba v novembri 2016. Bol to v skutku nečakaný dojímavý a u nás nevídaný moment.

2. Cesta medzi snom a realitou – tak možno charakterizovať módnu prehliadku značky Gucci. Posledná módna show módneho domu Gucci bol blockbuster – kolekcia 60 pánskych a 40 dámskych lookov a bola umiestnená v impozantnom prostredí, ktoré bolo zárukou jehoúspechu. Kolekcia bola nazvaná Alchemist’s Garden - cesta medzi záhradami, obývanými zvieratami, plnými rastlinstva a starovekých alchimistických dielní. Ouroboros – had, ktorýsi požiera chvost, sa stal ikonickým symbolom kolekcie. Začiatok a koniec všetkého.

Módna prehliadka so 120 šialenými dekadentnými lookmi bola bez pochýb doposiaľ najúžasnejšou prehliadkou módneho domu Gucci. Jednotlivé modely predvádzali ženy aj muži spolu v priehľadnom plexituneli, akoby na štýl letiskového prechodového terminálu, v átriu okolo presklenej pyramídy umiestnenej v strede. Modelky, akoby opojené zvláštnosťou atmosféry, v ktorej hrali hlavnú rolu, pôsobili ako éterické opojené bytosti.  Mystickú atmosféru a zaujímavú divadelnú show podporovalo farebné meniace sa osvetlenie a príhodná hudba.

Najjednoduchšia charakteristická prezývka nového looku Gucci je “šikpodivín”. Jadrom Gucci témy bola oslava rozdielnosti. “Šikpodivín” je zrkladlom tejto doby. Módny dom Gucci poskytol v skutku kaleidoskop módnych kreácií.

Túto show sprevádzal slogan: „Čo budeme robiť so všetkou touto budúcnosťou?“ od grafity umelcov CocoCapitan. Na záver vyšiel na mólo návrhár Alessandro Michele oblečený v žltom tričku Gucci s nápisom „chcem sa vrátiť späť a veriť v príbeh“ a zelenej New York Yankees šiltovke zdobenej výšivkou motýľa.

3. Návrhárske duo Domenico Dolce a Stefano Gabbana zase prišlo s myšlienkou obsadiť na mólo amatérskych modelov a modelky – matky, dcéry, mužov, páry, malé deti, teda ľudí všetkých vekových kategórií. Nápad vychádzal z predstavy, že móda nie je iba o lesku fashion show, ale zasahuje aj celú generáciu.

4. Rozruch v módnom priemysle okamžite spôsobila somálsko-americká modelka Halime Aden, ktorú na mólo obsadila módna návrhárka Alberta Ferretti. Dizajnérka mala za cieľ poslať pozitívny odkaz, na tému, ktorá v súčasnosti vo svete veľmi rezonujea to v oblasti vnímania rozdielnosti a krásy. Táto modelka sa narodila v tábore utečencov v Keni a aktuálne žije v Minesote,  sa potom predviedla aj na ostatných prehliadkach módnych domov v tomto týždni.

5. Ani tento týždeň sa neobišiel bez prostestov a to bojovníkov za práva zvierat, ktorí pred prehliadkou módneho domu Fendi aktívne protestovali proti používaniu kožušín v módnom odvetví.

6. Módny návrhár Emilio Pucci si vzal za svoje strapce a tie uplatnil vo svojich modeloch aj na netradičných miestach ako sú lemy klobúkov, kedy modelkám nebolo vidno do tváre. Prítomní diváci ostali trošku zmätení. GeorgioArmani zas ponúkol novú adaptáciu svojho štýlu - úzke nohavice ozvláštnil vložením skladanej časti pripojenej spredu a vzadu a vytvoril tak pseudo sukňu.

7. Zaujímavosťou z tohto milánskeho týždňa módy bola prezentácia luxusného šperku svetovo slávnou modelkou Bella Hadid, ktorá sa stala nedávno tvárou značky Bvlgari. Náhrdelník bol zdobený 81 karátovými diamantami.

VSTUPENKA NA MILÁNSKY TÝŽDEŇ MÓDY

Ak chcete zažiť túto neopakovateľnú módnu udalosť, na ktorej môžete stretnúť dokonca celebrity z celého sveta, musíte sa orientovať so svete módy a byť s módou v neustálom kontakte. Ak patríte k takýmto ľuďom, šanca tu je. Na prehliadky sú väčšinou pozývané osobnosti z oblasti módy, modelingu a módneho priemyslu, svetové celebrity a známe osobnosti, potom akreditovaní blogeri alebo novinári, či slávni fotografi.

Pre bežného človeka je preto veľmi ťažké dostať sa na jednotlivé prehliadky v Miláne, najmä počas konania sa tých najprestížnejších módnych týždňov.

Pre získanie akreditácie sa musíte zaregistrovať v Národnej komore talianskej módy (Camera Nazionale della Moda Italiana). Ak Vám aj táto organizácia udelí akreditáciu, ani tá Vás zaručene neoprávňuje zúčastniť sa módnych show. Niektorí akreditovaní fotografi či novinári, s ktorými som sa rozprávala a som v kontakte, mali povolenie zúčastniť sa iba akcií mimo módnych show, ako bola napríklad prednáška magazínu Elle na pôde Unicredit Pavillon. Záujemcov z celého sveta je skutočne veľa. 

Na to, aby ste sa mohli zúčastniť prestížnych prehliadok zvučných módnych domov, potrebujete dostať pozvánku.

Toto bol aj môj prípad. Keďže som aktívne zaimponovaná v módnom a modelingovom dianí, pôsobila som v Ríme a v Taliansku ako modelka, pracujem s módou, mám vlastný e-shop myafashion.sk, sledujem módne trendy a najnovšie som sa rozhodla ako dlhoročná milovníčka módy posúvať svoje skúsenosti a nápady v podobe módneho blogu myamirell.eu ďalej, toto sú kredity, ktoré mi otvorili cestu a zabezpečili pozvánky od jednotlivých módnych domov.

Moja rada znie:                                                                                                               

Módu treba sledovať, venovať sa jej, žiť aktívne s módou a hlavne ju musíte cítiť! - takpovediac mať ju v krvi. Móde sa nedá priučiť,  ako ja vravím, (síce sa dá niečo odkopírovať, ale to je vždy poznať). Módu musí mať správny fashionista, milovník a módny expert, zažitú v sebe.

Väčšina prehliadok módnych domov bola teda vyhradená, ako tomu býva zvykom, pre pozvaných hostí. Nevešajte však hlavu, v centre Milána ste mohli vidieť niekoľko verejných menších módnych prehliadok, napríklad aj v známom obchodnom centre Rinascente, konaných práve pre rozšírenie si obzoru bežného človeka, milovníka módy. Počas tohto týždňa sa v Miláne konali aj rôzne výstavy módy, parties, či afterparties, prezentácia knihy Anna Molinari Blumarine, Armanicoctail prezentácia, italian furfashion night, výstava šperkov či topánok. O zábavu naozaj nebola núdza.

Na záver celého fashion maratónu, vzdal módny svet hold nedávno zosnulej Vogue editorke Franca Sozzani. Pocta sa konala na námestí Piazza Duomo, na ktorej sa zúčastnilo veľa celebrít, osobnosti z módneho sveta, médiá, módni návrhári Miuccia Prada, Santo a Donatella Versace, Giorgio Armani, Valentino Garavani, známe celebrity ako Victoria Beckham, Naomi Campbell, Rita Ora, Carla Bruni, česká modelka Eva Herzigová, ikona módy Kate Moss a mnohí ďalší. Všetci odetí v exkluzívnych kúskoch módnych návrhárov, bola to ďalšia módna prehliadka a pocta móde.

MILANO FASHION WEEK – STRETNUTIA, KONTAKTY, OSOBNOSTI

Svetové týždne módy sú pre milovníkov módy a módnych expertov vždy nezabudnuteľným zážitkom. Ako bývalá modelka a dá sa povedať, že stále aktívna, som s módou v neustálom kontakte. Nie je pre mňa teda novinkou stretnúť sa so známou celebritou a to aj vďaka tomu, že sa roky pohybujem v Taliansku. Pracujem s módou a poznám sa s osobnosťami z oblasti módy a kultúry. Pre mňa je zážitkom už len samotná atmosféra, ktorú som zažila viackrát. Určite vám odporúčam spraviť si výlet v čase konania sa Milánskeho týždňa módy. Už len v uliciach môžete zažiť a vidieť to neskutočné módne divadlo, ošiaľ a môžete sa stať aj jeho aktívnym účastníkom.

Za seba môžem povedať, že aj keď sa na tejto udalosti zúčastnilo nespočetne veľa celebrít, či už svetovo známych alebo talianskych, ja osobne som neprahla po žiadnej konkrétnej osobnosti. Zaujalo ma množstvo zaujímavých osobností, trendsetterov a fashionistov, ktorí vynikali svojím outfitom a o ktorých píšu aj mnohé známe portály. Tých  sa mi podarilo zachytiť z blízka. Zaujímavé fotografie a videá budem postupne publikovať na svojom blogu a jeho facebook stránke s názvom Mya Mirell Fashionista. Známe osobnosti z módneho sveta, či celebrity, ktoré ste mohli vidieť v správnom čase na správnom mieste boli:

Anna Wintour – šéfredaktorka magazínu Vogue US, Anna DelloRusso – talianska fashionstylistka a editorka Vogue Japan, ďalej v taliansku známa švajčiarsko-holandská celebrita, speváčka a modelka Michelle Hunzier s manželom Tomassom Trussardi, americká celebrita Olivia Palermo, svetoznáma blogerka Chiarra Ferragni, známa jamajská fashion fotografka Tamu McPherson, ktorá fotí pre prestížne svetové magazíny, Veronika Heilbrunner – fashion, style editor Harper´s Bazaar Germany, módna ikona a ďalšie významné mená.

Z modeliek sú azda najvplyvnejšími a najpopulárnejšími aktuálne Gigi Hadid, Bella Hadid a Kendall Jenner, s ktorými sa asi chcelo stretnúť a vyfotiť viacero ľudí. V uliciach na nich panoval aj adekvátny paparazzo pohon. Mňa však šialený dav nestrhol.Preto som bola radšej za stretnutie sa s menej propagovanými modelkami a pritom veľmi úspešnými. Po prehliadkach sa bolo možné s nimi stretnúť aj porozprávať, hlavne ak ste mali možnosť dostať sa do backstage zákulisia, či nadviazať kontakty.

Mala som možnosť sa stretnúť s modelkami ako Lineisy Montero, Ella Mcrobb, s ktorou som aktuálne v kontakte a predvádzala pre známe značky, Mayowa Nicholas, exotická japonská modelka pre Armaniho Kaoru Fukutomi, ktorá vzbudzovala záujem streetfotografov hlavne na prehliadke Armani, úspešná modelka Cara Taylor, ktorá bola objavená vďaka instagramu a už predvádzala pre Pradu a iné zvučné značky a s ktorou som taktiež v kontakte, modelka Karly Loyce, kórejská modelka Sora Choi, ktorá vzbudila na všetkých portáloch obrovský záujem zo strany fotografov.

Túto modelku ako aj ostatné zaujímavé tváre  je možné vyhľadať na rôznych portáloch informujúcich o tejto módnej udalosti. Mňa osobne veľmi zaujala femme fatale černošská modelka predvádzajúca pre Rocco barocco, s ktorou mám úžasnú fotku a je veľmi príjemná. Jednoznačne každého z prítomných divákov očarila svojím vzhľadom a charizmou – bola špičkou na jeho prehliadke - jej chôdza, catwalk, bola ukážková a neprehliadnuteľná.

Zaujímal ma aj nový talent v móde – návrhárka Daizy Shely, ktorá bola veľmi milá, prívetivá a priateľská. Jej tvorbu som sledovala už dlhšie a rovnakom som s ňou v kontakte a teším sa na jej ďalšie módne počiny. Táto dizajnérka  v roku 2013 otvorila svoj showroom v Miláne, jej smerovanie a napredovanie sa mi veľmi páči, prudko stúpa. Myslím si, že má veľký potenciál do budúcna čo povedať,  čo som aj patrične ocenila vždy pozitívnym ohlasom a tak som sa bola na ňu pozrieť a porozprávať.

Ďalej módny návrhár Rocco Barocco, ktorý nie je žiadnym nováčikom, v módnom svete sa už pohybuje dlhšie. Je to už starší pán, rodák z Neapola - rovnako prívetivý a otvorený človek. Jeho prehliadka bola úžasná, oslava ženskej energie, nezávislosti a rebélie, moderná punk žena. Ďalej ma zaujalo návrhárske duo Grinko, kde jeden z návrhárov je Rus a ktorí mi poslali pozvánku ako prví. Ich prehliadka kolekcií mala výsledný štýl underground Londýn 80te roky. Nemôžem opomenúť snáď vždy usmiateho a priateľského dizajnéra Alberto Zambelli. Jeho show bola rovnako prepracovaná aj v podobe fashion salónikov, kde ste si mohli pozrieť jeho prácu do detailov a príjemne sa občerstviť, pripravená veľmi na úrovni.

Osobností na tejto módnej udalosti bolo mnoho, tie ktoré som nestretla boli: speváčka Fergie, herečka Pamela Anderson,  modelka Naomi Campbell, Lewis Hamilton, modelka Sara Sampaio, plus size modelka Ashley Graham, americká herečka Zoey Deutch, Alexa Chung – britská fashion model, žurnalistka pre Vogue.uk, herec Jared Leto. Títo VIP hostia naozaj vedeli, ako sa správne vyhnúť všade striehnucim paparazom.

ZHODNOTENIE MILÁNSKEHO TÝŽDŇA MÓDY

Tento týždeň módy bol neskutočnou prehliadko uvšehochuti. Z pohľadu fashion maniačky a milovníčky módy môžem povedať, že niektoré kúsky mi utkveli v pamäti natoľko, že určite ovplyvnia aj môj budúci šatník.

Väčšinou inklinujem k luxusnej elegancii, k výrazným expresívnym outfitom - rada vynikám zaujímavým oblečením a netradičným (kde prekombinujem niekedy aj nemožné - ale to si môžem dovoliť tak v Taliansku, lebo na slovenské pomery je to ešte stále „príliš“ :-). Rovnako obľubujem farebnosť, aj v bežné či ponuré dni, hoci nie vždy je na takéto obliekanie sa príležitosť a rozhodne to na Slovensku bežne nevídame. Preto ma zaujali predovšetkým kolekcie, ktoré kládli dôraz na ženskosť a eleganciu v kombinácii s nádychom luxusu, ale aj živé netradičné modeli plné farieb.

Eleganciu a čisté línie bolo možné vidieť pri prehliadke módneho domu Max Mara v podobe nohavíc, sukní a kostýmov, luxusných pulóvrov v kombinácii s tzv. „medvedíkovským“ kabátom, všetko v rovnakej farebnosti. Bol to očarujúci, nonšalantný – nenútený glam štýl. V mojom šatníku tento štýl rozhodne pribudne, nakoľko mám rada aj ženské nohavicové kostýmy. Som veľkou obdivovateľkou pánskeho štýlu v ženskej móde a fascinovaná krásou, dokonalosťou a eleganciou dámskeho nohavicového kostýmu. Je to typický predstaviteľ elegancie, zmyselnosti a štýlu.  Zaujal ma aj celočervený model, v ktorom zažiarila modelka Gigi Hadid - ten bol úžasný a modelka v ňom bola neprehliadnuteľná, ale aj zlatý nohavicový kostým so zlatým kabátom predvedený inou modelkou – elegantný a zároveň luxusný!

Na budúcu sezónu jeseň/zima si viem predstaviť niečo na štýl, s akým prišla značka Prada. Vyšla s prekombinovanou farebnosťou, ktorej sa ja nikdy nebránim, naopak, vždy tvrdím, že svet by sa mal viac zaodieť do farieb, aby bol veselší :-) Predviedla farebné pletené svetríky, pleteniny, kožušinky, či chlpaté kožusinkové čižmy. Vždy som bola milovníčkou, obdivovateľkou módnej značky Dolce and Gabbana, lebo milujem čipky, výšivky, farebnosť, kombináciu zlatej, potlače a celkovo výraznosť, presýtenosť, expresivitu v prevedení modelov.

Znamenitý prekrásny, skvostný nákyp ľahkých šiat a zručné strihy bola ukážkou toho najlepšieho Fendi tradičného majstrovstva. Tá predstavila kolekciu plnú červenej zmyselnosti a ženskosti a každý model bol zakončený akcentom v podobe vysokých krvavočervených sexi čižiem, ktoré pravá žena vamp a teda aj ja, musí mať. Svetovo známa modelka Kendall Jenner odetá celá v červenom modeli kolekcie Fendi – v červenom kabáte, vysokých čižmách aj kabelke červenej farby,  pôsobila v tomto outfite ako prekrásna elegantná dáma a asi každá fashion maniačka by rada zažiarila v tomto looku.

Rovnako ma očarila módna prehliadka Alberta Ferretti, ktorej modely dýchali ženskosťou a sensualitou. Model, ktorý predvádzala talianska modelka Isabelli Fontana – čierny štruktúrovaný kabát s čiernymi dlhými šatami s volánmi, či modelka Vittoria Ceretti – červený plášť s kapucňou so zlatými výšivkami, žiaril noblesou. Do celej prehliadky bola vtlačená pečať mystického mesta Benátok a talianskeho umelca Boldiniho. Ale tento plášť mi už ale „ukradla“ slávna fashionbloggerka Chiarra Ferragni, ktorá sa v ňom už predviedla na týždni módy v Paríži.

Ľudia,  s ktorými som sa stretla, zoznámila a porozprávala boli veľmi milí. Bola som prekvapená, ako dobre ovládali angličtinu aj Taliani z radov fotografov a streetfotografov. Módne shows boli do detailu prepracované, nevyhli sa však maličkým chybám - najčastejšie v podobe časových sklzov.

Módni dizajnéri, modelky a celý staff v backstage boli na úrovni. Sú to profesionáli, ktorí ani po namáhavom výkone nešetrili úsmevmi. Nestretla som sa s nijakým negatívom, afektom, či zlobou a preto nemôžem povedať nič zlého. Jediné, na čo sa treba pripraviť (čo je fakt a tvrdá realita metropolít ako sú Miláno, či Rím) je doprava a teda komplikácie dostať sa na akcie včas. Hlavne pokiaľ po sebe časovo nasledovali – vtedy nebolo možné sa dostať všade včas, či všetko stihnúť, ale človek si mohol vybrať.

MYA MIRELL - NIEČO O MNE A MOJOM BLOGU

Ako píšem na svojom blogu myamirell.eu: „Móda je súčasťou môjho života už od dospievania a je mojou vášňou. S módou som neustále v kontakte vďaka práci modelky a vďaka cestovaniu, čo mi umožňuje preniknúť do módneho sveta rôznych kútov a čerpať inšpirácie. Je to múza, obsesia, vášeň. Milujem ju natoľko, že som doslova FFF – fanaticfashionfan (moje vlastné slovo)."

Už ako dieťa som chcela byť módnou návrhárkou, či niečo tvoriť. Neskôr som sa ale profesne  vydala na dráhu architektky, ale móda, dizajn a architektúra sú v tesnom kontakte. Móda ma neprestala zaujímať a preto popri vlastnej spoločnosti venujúcej sa architektúre, prevádzkujem aj predaj oblečenia v podobe e-shopu.

Pohybujem sa medzi Slovenskom a Talianskom, čiže v kolíske módy, kde sledujem trendy a aktuálne vychytávky a vyhľadávam zaujímavé módne kreácie. V decembri minulého roku som sa vrátila z Ríma, kde som sa venovala a venujem aj práci modelky a práve preto som sa rozhodla odovzdávať dlhoročné skúsenosti, nápady, inšpirácie ďalej aj v podobe blogu. Ten som ale založila iba koncom minulého roku, má svoju podobu aj na sociálnej sieti– facebook Mya Mirell Fashionista a pomaly sa začína tešiť obľube. Nápadov a tém je čoraz viac, stále sa ponúkajú nové myšlienky, idei a inšpirácie.

Módne blogovanie je zatiaľ iba môj koníček, ktorým by som chcela ľuďom priblížiť a ukázať bohatý perstrofarebný svet módy a modelingu, keďže sa v ňom ešte stále pohybujem a plánujem navštíviť a zúčastniť sa aj iných zaujímavých akcií.


Publikované dňa: 03.04.2017
Hodnotenie článku:
(88.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Hailey Baldwin a jej cesta za slávou Hailey Baldwin a jej cesta za slávou

Čo mali oblečené najkrajšie celebrity v Cannes 2017? Čo mali oblečené najkrajšie celebrity v Cannes 2017?

Najznámejší filmový festival v Cannes je za nami a nám neostáva nič iné, než si zaspomínať na pôsobivé outfity celosvetových celebrít. Pripravili sme pre vás výber tých najkrajších z...

Modelka s veľkosťou 34 vyradená z prehliadky: príliš tučná pre Louis Vuitton! Modelka s veľkosťou 34 vyradená z prehliadky: príliš tučná pre Louis Vuitton!


Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.