Všetko, čo potrebuješ vedieť o nalepovacích mihalniciach

Falošné mihalnice sú správnou voľbou ak chceme zvýrazniť oči a urobiť náš pohľad o niečo atraktívnejší. Či už ide o trsy alebo riasy v celku asi nie je lepší spôsob ako vyzdvihnúť prirodzenú krásu očí.

Nalepovacie mihalnice sú medzi ženami veľmi populárne.

Viete ako si ich správne vybrať, nalepovať a čistiť, aby vydržali čo najdlhšie? V tomto článku vám prezradíme pár užitočných rád a tiež poradíme tie najlepšie značky, ktoré si môžete dopriať.

Vyberte si správny tvar

Ak máte menšie oči a vaším cieľom je ich predĺžiť, tak si kúpte riasy, ktoré sú hrubšie vo vonkajšom kútiku oka. To oči opticky predĺži. Ak máte oči daľeko od seba, potom zvoľte mihalnice, ktoré sú sústredené do stredu oka. Oči, ktoré sú hlboko posadené, si žiadajú mihalnice, ktoré sú predĺžené na konci oka. Takýto typ mihalníc oko otvorí.

Nezabúdajte ale, že kvalitné falošné mihalnice majú ohybnú nalepovaciu časť a tak si každý typ mihalníc môžete prispôsobiť svojmu oku. Ak používate trsy, nezabudnite si ich správne zastirhnúť, aby neboli príliš dlhé.

Nalepovanie

Aplikovanie umelých mihalníc je asi najťažšou časťou, ale je to len o cviku. Prvým krokom je správny výber lepidla. Na trhu ich existuje množstvo - biele, čierne a dokonca aj priesvitné. Vyberte si kvalitné lepidlo, ktoré nebude dráždiť oči. Najpreferovanejšou značkou blogeriek a makeup artistov je značka DUO, ktorá je dostupná aj na Slovensku za primeranú cenu. 

Umelé nalepovacie mihalnice vyzerajú prirodzene a vášmu pohľadu dodajú ten správny šmrnc.

Ako prvé si lepidlo vytlačte rovno na mihalnice alebo ho aplikujte štetcom. Počkajte 15 sekúnd (kým trocha zaschne) a prúžok s mihalnicami prilepte na hornú líniu oka. Nakoniec sa uistite, či je uhol umelých mihalníc rovnaký ako uhol vašich rias. Tento postup opakujte aj pri individuálnych mihalniciach. Začnite ich však nalepovať z vonkajšieho kútika oka.

Po nalepení použite maskaru, aby vaše riasy splynuli s umelými. 

Odlepovanie

Pri odlepovaní umelých mihalníc použite odličovač bez olejových zložiek. Lepidlo sa na oku zjemní a vy ho ľahšie odstránite. Mihalnice tak odstránite jednoducho a bez bolesti.

Riasy na viac použití

Možno ste to ani nevedeli, ale umelé mihalnice nemusíte zahadzovať hneď po prvom použití. Dajú sa použiť opakovane, ak sa one dobre postaráte.

Po nanesení nalepovacích mihalníc použite maskaru, čím dosiahnete splynutie vašich a umelých rias do jedného celku.

Základom je pri odličovaní nepoužívať odličovacie vody a mlieka s olejovým základom. Tie totiž môžu spôsobiť, že sa vám na riasy nepodarí opakovane naniesť lepidlo. Po odlepení z rias vždy dôkladne očistite zvyšky lepidla - či už pinzetou alebo odličovacím mliekom. Mihalnice odložte na daľšie použite v čistej plastovej krabičke.

Ktoré sú tie najlepšie?

Medzi najlepšie a najpoužívanejšie značky patria mihalnice ARDELL a taktiež značiky MAC, RED CHERRY, VELOUR, HOUSE OF LASHES. Ak si vyberiete ktorúkoľvek značku, tak vám garantujem, že s jej výrobkom budete spokojná. V ponuke spomínaných značiek nájdete mihalnice rôznych typov, dĺžok a kvalít za prijateľné ceny. 

Praktická ukážka pre začiatočníčky

Aký je váš názor na nalepovacie mihalnice? Používate ich pravidelne alebo iba občas? Máte nejaké vlastné triky na ich nalepovanie, odlepovanie či údržbu? Podeľte sa s ostatnými babami v komentároch :-)


Publikované dňa: 16.12.2016
Hodnotenie článku:
(90.6%)

Autor článku

Majka Kopálová

Majka je 24 ročná študentka marketingu, ktorá miluje módu a make-up. Jej ďalšou vášňou sú kvety, dekorácie, cestovanie a fotenie.

Majkine fotky si môžete pozrieť aj na Instagrame.

V tejto kategórií nájdete aj:

PUPA - Made to last lip duo PUPA - Made to last lip duo

Sme ženy. Ženy neznášajú množstvo vecí, medzi ktoré patrí určite aj rúž odtlačený na pohári. Prípadne rúž, ktorý na perách vydrží 20 minút a potom sa záhadne vyparí. Aký je rúž  Made to...

Čo vymyslieť s vlasmi? 5 najhorúcejších trendov roku 2017! Čo vymyslieť s vlasmi? 5 najhorúcejších trendov roku 2017!

Tohtoročné horúce kadernícke trendy sa hodia každej z nás. Netreba sa báť zariskovať a výsledok vás určite milo prekvapí. Čo teda letí tento rok?

Freedom Pro Highlight - rozjasňovač, ktorý si zamiluješ! Freedom Pro Highlight - rozjasňovač, ktorý si zamiluješ!

Dni, kedy sme počas líčenia používali iba make up a riasenku sú dávno preč. Na scénu sa dostali produkty ako bronzery, kontúrovacie paletky alebo rozjasňovače.


Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.