Svieža a optimistická Greenery. Farba roka 2017 ulahodí aj vám!

Začiatok decembra je vo svete módy a krásy vzrušujúcim časom. Svet sa totiž dozvie všetko potrebné o budúcich trendoch na najbližších 12 mesiacov. Tak isto zistíme aj Farbu roka, ktorú posledných 16 rokov určuje firma Pantone.

Tá stelesňuje hlbšie spoločenské trendy, ovplyvňuje vizuálne a dizajnové trendy pre nasledujúci rok a týka sa bytových doplnkov, módy ale aj priemyselného dizajnu.

Spoločnosť Pantone vyberá každoročne Farbu roka. Tento rok kraľuje odtieň Greenery!

Zatiaľ čo minulý rok nám kraľovali až dve farby (SerenityRose Quartz), tento rok sa spoločnosť rozhodla všetko zjednodušiť a prináša jeden výrazný odtieň, ktorý si v prírode možno naplno užiť každý jeden rok. Obnovenie, znovuzrodenie, nová energia... znie to super, nie? 

Presne tieto synonymá si vybrala spoločnosť Pantone pre novú farbu roka 2017 – SVIEŽO ZELENÚ! Oficiálny názov farby je Greenery a jej interné číslo je 15-0343 TCX.

Tento rok to bude teda farba pripomínajúca svieže a pikantné žlto-zelené odtiene, ktoré v našej mysli ihneď evokujú prvé jarné dni. Zároveň má ísť o upokojujúcu farbu, ktorá reaguje na túžby po omladení a oživení.

Mladá, svieža, eko, optimistická = Greenery

Tóny tejto farby sa objavia aj v móde a najmä jarné a letné kolekcie budú vďaka nej veľmi zaujímavé. Niekoľko svetových značiek už stihlo kráľovnú pre rok 2017 odprezentovať aj na módnych prehliadkach. Zelená sa dá kombinovať rôzne. Ladí s neutrálnymi farbami, no môžete ju nosiť iba na doplnkoch.

Odtieň bude absolútnym hitom vo všetkých jarných kolekciách, určite si preto zadovážte aspoň zopár kúskov. Pre svoju letnú kolekciu 2017 ju použil Michael Kors, Gucci, KenzoLacoste, Max Mara, Balenciaga alebo Emilio Pucci.

Zopár inšpirácií z módnych prehliadok nájdete aj v tomto videu:

Vyberáme z nášho katalógu

Interiérové spojenie s prírodou

Črepníkové rastliny, bylinky a koreniny, tapety s botanickou tematikou, vankúše a najrôznejšie bytové doplnky. Dekorovanie bytov a záhrad v zelenej farbe je hitom tohto roka, preto si nové doplnky zadovážte čím skôr.

Zelená nás bude ovplyvňovať nielen prostredníctvom oblečenia. Objaví sa aj v bytovom a priemyselnom dizajne.

(zdroj obrázku: flickr.com)

Veď si len spomeňte na poslednú prechádzku lesom a na ten pokojný pocit, ktorý ste si priniesli domov. Rok 2017 prináša jedinečnú príležitosť obklopiť sa farbou, o ktorej sa všeobecne vie, že pôsobí upokojujúco a relaxačne. Zelená je farba pokoja a uvoľnenia. Vytvára duševnú rovnováhu a znižuje pocit vyčerpanosti. Dámy však určite poteší i fakt, že dokáže zmierňovať migrény.

Zelená pre inovácie

Leatrice Eiseman, výkonný riaditeľ spoločnosti Pantone, hovorí: "Zeleň symbolizuje opätovné spojenie sa s prírodou, hľadanie jeden druhého a dáva nám väčší zmysel." Táto farba bude nasledujúci rok úspešne ovplyvňovať aj architektúru, grafický dizajn a mnohé iné oblasti ľudskej kreativity.

Zelená je farbou, ktorá zastupuje všetko environmentálne, ekologické a bio. Odtieň sa tiež používa pre začínajúce projekty a start-upy. Je grafickým synonymom nádeje a optimizmu, ktorý svet momentálne veľmi potrebuje. A preto sme naozaj radi, že sa ním budeme môcť obklopovať každý deň.

Vyberáme z nášho katalógu

Tešíte sa z farby roku 2017 rovnako, ako aj ja? Čo na ňu hovoríte? Dajte mi vedieť a podeľte sa o svoj názor v komentároch pod článkom!


Publikované dňa: 06.01.2017
Hodnotenie článku:
(90%)

Autor článku

Majka Kopálová

Majka je 24 ročná študentka marketingu, ktorá miluje módu a make-up. Jej ďalšou vášňou sú kvety, dekorácie, cestovanie a fotenie.

Majkine fotky si môžete pozrieť aj na Instagrame.

V tejto kategórií nájdete aj:

Račica - zasnívané dievča so zmyslom pre módu Račica - zasnívané dievča so zmyslom pre módu

Jemné stvorenie, ktoré sa ukrýva v žene narodenej v znamení raka pociťuje k móde vrelý vzťah. Plne si uvedomuje význam príslovia, „Šaty robia človeka“ a touto myšlienkou je uchvátená....

Ženy v znamení blíženca nikdy nesklamú svojim outfitom Ženy v znamení blíženca nikdy nesklamú svojim outfitom

Horoskop štýlu: viete, čo pristane baranom? Horoskop štýlu: viete, čo pristane baranom?


Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.