Nie je bavlna ako bavlna. Oblečte sa do bio kvality od H&M!

Slovenské predajne sa doslova čoraz intenzívnejšie predbiehajú v tom, kto ponúkne to najlepšie svojim klientom. Na trh sa prebili aj predajne H&M, ktoré obohatili svoje vitríny oblečením z bio bavlny. Novinka, po ktorej je stály dopyt.

H&M kolekcia z biobavlny je súčasťou kolekcie udržateľnej módy.

Súčasná doba disponuje tak veľkým množstvom oblečenia v rôznych farbách, strihoch a materiáloch, že je priam ťažké uviesť na trh niečo nové. Predajne H&M to poňali organicky a to fakticky od písmena do písmena.

Ak chcete napredovať, musíte prísť s niečím novým, zaujímavým, štýlovým. Pobočky H&M sa nebránili a svoje regály zaplnili šatstvom z bio bavlny. Okrem ekologického oblečenia tam však ešte stále nájdete aj kožené výrobky, zhotovené zo zvierat, ktoré boli vychované iba na spotrebu mäsa. Výrobky z kožušiny by ste v týchto predajniach hľadali len ťažko.

Nesvrbí !!!

Každá mama chce pre svoje dieťa len to najlepšie na svete. Organická bavlna je najčastejšou látkou, ktorá sa používa na výrobu oblečenia pre deti a bábätka. Priamy kontakt s pokožkou dieťaťa je príjemný, pretože ekologická bavlna je mäkšia a pevnejšia.

Ponuka oblečenia z organickej bavlny od H&M je naozaj bohatá.

H&M ponúka košele, tričká, pulóvre i nohavice z bio bavlny.

Vyrábajú sa z nej nielen veci pre deti, bábätká, ale aj pre nás, dospelých. Košele, šaty, sukne, tuniky či pyžamá. Táto kvalitná tkaná textília je ideálna pre každého. Okrem oblečenia môžeme bio bavlnu nájsť aj v praktických doplnkoch ako obliečky, uteráky, tašky, zavinovačky, či rôzne iné drobnosti v domácnosti.

Ide o stopercentne ekologický materiál?

Nezávislé certifikačné orgány zaručujú, že bio bavlna používaná na výrobu šatstva je stopercentne ekologická. Dokazujú to aj prieskumy, ktoré tvrdia, že v súčasnosti patrí medzi najvyhľadávanejšie bavlnené látky. A čím sa líši od tej bežnej? Predovšetkým spôsobom jej pestovanie.

Pestovateľ rozvíja možnosti už len tým, že pri pestovaní nepoužije chemické látky (pesticídy, herbicídy, či hnojivá), to znamená, že sa z určitej časti podieľa na ochranne životného prostredie. Dovolené sú len bio hnojivá. Okrem toho tento materiál vydrží, vďaka prírodnému zloženiu, oveľa dlhšie. 

H&M je členom riadiaceho výboru iniciatívy BTI (Better Cotton Initiative). Jej ambíciou je podporovať pestovateľov a ich postupy, ktoré nezaťažujú životné prostredie.

Stavte na kvalitu, ktorá neničí životné prostredie. Nakupujte oblečenie z organickej bavlny od H&M.

Príjemná na dotyk a dlhotrvácna. Presne taká je bio bavlna v oblečení od H&M.

Predajne H&M patria medzi popredných predajcov ekologickej bavlny. Aktívne pracujú na tom, aby boli chemické látky pri výrobe oblečenia obmedzené a to čo najprísnejšie. Sú členom iniciatívy Detox Catwalk, zastrešenej známym Greenpeace, ktorá sa zaviazala eliminovať používanie nebezpečných látok v procese výroby oblečenia. Preto všetci dodávatelia pre H&M podpisujú zmluvu, v ktorej stojí, že ich povinnosťou je dodržiavať zoznam zakázaných látok na výrobu oblečenia, ktorý stanovila predajňa.

Nie je však ešte vedecky dokázané, či chemické látky predstavujú až tak veľké riziko pre človeka. Predajne preto testujú svoje výrobky treťou stranou, aby zistili, že neobsahujú spomenuté škodlivé látky.

Ako udržať bio bavlnu stále kvalitnú?

Aby vaše šatstvo, vyrobené z bio bavlny, vydržalo čo najdlhšie a zachovalo si lesk, jemnosť odporúčame využiť pri praní vždy ekologické pracie prostriedky.

H&M je jedným z lídrov predaja oblečenia z bio bavlny.

Kúpou oblečenia z bio bavlny podporíte ochranu nášho životného prostredia.

S použitím bio bavlny pomáhate sebe, ale aj svojím blízkym. Ak ste vo svojom šatníku nenašli nič hebké, mäkké, tak navštívte predajne H&M a vyberte si svoj kúsok z tohto eko materiálu. Či už svetrík pre dieťa alebo pre vás. Určite nikto z vašich blízkych alebo známych neprehliadne, že ide o niečo výnimočné. A ak ste si ho našli pod vianočným stromčekom, tak nie je čo ľutovať.

H&M o udržatelnej móde

Ak vás zaujíma pohľad tejto spoločnosti na tému udržateľnej módy, tak si určite pozrite aj toto video, v ktorom sa dozviete aj o konkrétnych aktivitách korporácie.

V prípade potreby si v nastaveniach videa nezabudnite zapnúť automaticky generované titulky ;-)

 

A čo vy - nosíte oblečenie z organickej bavlny prípadne iných recyklovaných materiálov? Páčia sa vám kúsky od H&M alebo preferujete inú značku? Dajte nám určite vedieť dole v komentároch.

(zdroj obrázkov: www2.hm.com)


Publikované dňa: 13.01.2017
Hodnotenie článku:
(89.6%)

Autor článku

Michaela Belkoťáková

Som študentkou v odbore žurnalistika. Preto niet divu, že písanie, fotenie, čítanie patria medzi moje denné priority. A prečo? Pretože tam sa medze v kreativite nekladú. Túto vlastnosť však využívam všade, kde sa dá. Napríklad vtedy, keď vytváram dekorácie do domácností. Vtedy, keď sa hrám na kozmetičku v rámci voľného času. No najčastejšie ju používam v písaní.

Píšem veľa. O vážnych témach, o zábave.. A najnovšie o móde. Zaujímajú ma aktuálne trendy a svet módy celkovo. Milujem rifle, podpätky, kabelky a hodinky. Môj šatník o tieto veci nemá nikdy núdzu.

V tejto kategórií nájdete aj:

Syntetická koža ako ju ešte nepoznáte. Jej výhody a nevýhody vás dostanú! Syntetická koža ako ju ešte nepoznáte. Jej výhody a nevýhody vás dostanú!

Zamýšľali ste sa pri svojej nákupnej horúčke ale nad tým, čo si vlastne práve teraz chcete kúpiť? Aké pre a proti má materiál, ktorý ste si na seba obliekli či obuli? Viete, čo je to...

3 tipy ako vdýchnuť starému oblečeniu nový život 3 tipy ako vdýchnuť starému oblečeniu nový život

Ako sa vyhnúť výčitkám svedomia z vyhadzovania oblečenia? Prerobte si ho! Recyklácia oblečenia sa môže začať už dnes ...

Adidas mení plasty z oceánu na lákavé kúsky Adidas mení plasty z oceánu na lákavé kúsky

Výnimočný nápad populárnej značky Adidas prináša naozaj šťavnaté ovocie. Budúcnosť módy z recyklovaných materiálov je opäť jasnejšia!


Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.