3 tipy ako vdýchnuť starému oblečeniu nový život

Každá z nás sa stretla minimálne raz v živote so situáciou, kedy musela vyhodiť svoj obľúbený kúsok oblečenia, pretože bol viac nenositeľný. Viete však, že takmer všetko sa dá prerobiť tak, aby sa to dalo opäť nosiť?

Hoci to už nebude vyzerať ako pôvodný kúsok, no častokrát to vyzerá omnoho lepšie! Nižšie nájdete pár tipov ako sa vyhnúť výčitkám svedomia z vyhadzovania oblečenia!

Odhalený chrbát

Podobné tričko sa zíde napríklad na pláži alebo kúpalisku, kedy si ho jednoducho natiahneme na plavky. Základom je mať XXL tričko. Je na vás, či si zvolíte jednofarebné alebo vzorované. Prvým bodom je rovnomerne odstrihnúť rukávy, aby z trička vzniklo čosi ako tielko (rukávy si nechajte na neskôr). Keď sú rukávy preč, tričko otočíme na druhú stranu a zo strih rukávov rozšírime asi po boky. Tento krok však praktikujeme iba v zadnej časti.

Tričko opäč otočíme a tentokrát odtrihneme časť s golierom.  Zo zadnej strany nám ostala tenká časť spojená  s miestom, kde bol golier a so spodnou časťou. Túto tenkú časť odstrihneme od spodnej časti a roztrihneme na tri rovnaké pásiky, z ktorých následne upletieme vrkoč. Keď je vrkoč hotový, prišijeme ho k spodnej časti a tadá! Tunika je na svete.

Ak by ste tričko chceli oživiť ešte viac, nech sa páči - nebojte sa vyskúšať stále populárne batikovanie.

Viazanie na bokoch

Druhý príklad je ešte jednoduchší ako ten prvý a na jeho realizáciu potrebujeme iba nožnice a tričko bez rukávov. Miesta, kde je tričko na bokoch zošité jednoducho rozstrihneme a vystrihneme z nich nejakú časť (zaléži na vás, akú veľkosť zvolíte).

Následne spodné časti zaviažeme a hotovo. Teraz už môžete zo šatníka vybrať ten krásny bralet, ktorý ste si kúpili a doteraz nemali k čomu obliecť.

Použite starú čipku

Čudovali by ste sa, aké čary dokáže staré tričko v kombinácií so starým čipkovaným obrusom. Z trička s krátkym rukávom vystrihnite z oboch strán bočné časti (cca 10 cm pásiky) a rovnakú časť vystrihnite aj z obrusu, ktorý už nepotrebujete.

Vystrihnutú časť čipky jednudochu prišite na boky trička. Človek by ani neveril, aké to je jednoduche, no nie?

Vyberáme z nášho katalógu


Publikované dňa: 11.05.2017
Hodnotenie článku:
(91.6%)

Autor článku

Karina Daráková

Som, snáď, budúca žurnalistka a spisovateľka. Nie som milovníčkou šiat a sukní, omnoho radšej mám športový štýl a hlavne tenisky, ktoré sú mojou srdcovkou. Veď nohy nás nesú celý život, tak si zaslúžia, nie?
Okrem módy sa venujem hasičskému športu, v ktorom patrím do slovenskej reprezentácie.
 
Ak vás moje články zaujali, tak si určite pozri aj môj osobný blog.

V tejto kategórií nájdete aj:

Syntetická koža ako ju ešte nepoznáte. Jej výhody a nevýhody vás dostanú! Syntetická koža ako ju ešte nepoznáte. Jej výhody a nevýhody vás dostanú!

Zamýšľali ste sa pri svojej nákupnej horúčke ale nad tým, čo si vlastne práve teraz chcete kúpiť? Aké pre a proti má materiál, ktorý ste si na seba obliekli či obuli? Viete, čo je to...

Adidas mení plasty z oceánu na lákavé kúsky Adidas mení plasty z oceánu na lákavé kúsky

Výnimočný nápad populárnej značky Adidas prináša naozaj šťavnaté ovocie. Budúcnosť módy z recyklovaných materiálov je opäť jasnejšia!

Poznáte najzelenšie značky módneho priemyslu? Poznáte najzelenšie značky módneho priemyslu?


Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.