Adidas mení plasty z oceánu na lákavé kúsky

V súčasnosti sa pomerne často stretávame so značkami, ktoré sa snažia šetriť životné prostredie. Značka Adidas to však poňala naozaj originálne a hlavne na „zeleno“.

(zdroj obr.: adidas.com)

Už minulý rok odkryla táto značka v spolupráci s Parley for the Oceans (skupinou, ktorá sa snaží upozorniť na znečistenie oceánov) svoje výnimočné topánky Ultra Boost Uncaged Parley. Sú to prvé sériovo vyrábané tenisky vytvorené z plastov, ktoré boli vytiahnuté z oceánu. Vrchná časť topánky je vyrobená z 95% plastu, ktorý bol nájdený v oceáne v blízkosti Maledivy a zvyšok pozostáva z recyklovaného polyesteru.

Na každý pár sa použije približne 11 plastových fliaš. Dizajn je inšpirovaný morskými vlnami aby tak mohli tieto unikátne tenisky odrážať svoj príbeh.

Recyklovanie v znamení módy

Tento rok sa pri tvorbe športovej recyklovanej obuvi objavila aj módna návrhárka Stella McCartney, ktorú zaujala práve etická myšlienka. Veď sama patrí medzi najznámejších módnych tvorcov, ktorí pri výrobe dbajú na životné prostredie. Značka Adidas tak opäť vytvorila unikátny model s názvom Ultra Boost.

(zdroj obr.: adidas.sk)

Sú to dámske bežecké tenisky, ktoré sú tvarované tak aby dokonalo kopírovali chodidlo. Prispôsobivá vrchná časť z adidas Primeknit spevní nohu a plávajúca klemba dodá flexibilitu a slobodu pohybu. Samozrejme, aj tentokrát ide o tenisky vyrobené z recyklovaných plastov. Cena takýchto topánok je však stále dosť vysoká a to približné 220€.

Vyberáme z nášho katalógu

Nie len tenisky

Spolupráca Adidas a Parley for the Oceans okrem topánok priniesla aj plavky z recyklovaných plastov. Ide o materiály, ktoré boli nájdené v pobrežných oblastiach. Vytvorili tak vlákno Econyl, ktorý má rovnaké vlastnosti ako nylon. Z jednej rybárskej siete je možné vyrobiť až 1000 plaviek, ktoré hýria hlavne modrými farbami. Novovytvorený materiál je vhodný ako na bežné plavky, tak aj na plavky pre profesionálne využitie.

(zdroj obr.: adidas.com)

Nám sa takéto využitie recyklovaných materiálov naozaj pozdáva. OPráve takéto veľké firmy ako je napríklad Adidas by sa mali zamyslieť nad záchranou planéty a skúsiť ovplyvniť nie len svojich zákazníkov, ale aj konkurenciu k tomu aby preferovali recyklované materiály. Veď aj my sme súčasťou prírody. Tak sa o ňu starajme. 


Publikované dňa: 04.04.2017
Hodnotenie článku:
(88.2%)

Autor článku

Dana Kopernická

Danka vyštudovala masmediálne štúdiá v Prešove. Zaujíma sa najmä o vizážistiku a módnu tvorbu. Vo voľnom čase rada šije a vymýšľa stále nové a bláznivejšie kúsky. Miluje výstrednú módu a doplnky.

V tejto kategórií nájdete aj:

Syntetická koža ako ju ešte nepoznáte. Jej výhody a nevýhody vás dostanú! Syntetická koža ako ju ešte nepoznáte. Jej výhody a nevýhody vás dostanú!

Zamýšľali ste sa pri svojej nákupnej horúčke ale nad tým, čo si vlastne práve teraz chcete kúpiť? Aké pre a proti má materiál, ktorý ste si na seba obliekli či obuli? Viete, čo je to...

3 tipy ako vdýchnuť starému oblečeniu nový život 3 tipy ako vdýchnuť starému oblečeniu nový život

Ako sa vyhnúť výčitkám svedomia z vyhadzovania oblečenia? Prerobte si ho! Recyklácia oblečenia sa môže začať už dnes ...

Poznáte najzelenšie značky módneho priemyslu? Poznáte najzelenšie značky módneho priemyslu?


Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.