Ako vybrať najunikátnejší motív tetovania? Poradíme vám!

Čas plynie. Vždy rovnakým tempom. Avšak niekedy máme pocit, že tečie ako voda – prirýchlo a bezbreho. Inokedy sa zas vlečie slimačím tempom – ťažkopádne a bezcieľne.

Tetovanie je vyjadrením vášho osobného štýlu.

Ale ako uchopiť čas tak, aby hral v náš prospech a nie proti nám? Ako ho uchopiť tak, aby sa aspoň na malý okamih premenil na nekonečnosť nášho bytostného ja? Takýto malý časový okamih je dôvodom, prečo zvečniť to, na čom nám tak veľmi záleží.

Chcete viac než spomienku, na ktorú nezabudnete a túžite, aby sa táto pamiatka plná vašich šťastných chvíľ či slzami preliatymi nocami stala nezabudnuteľnou? Tetovanie je práve skvelým spôsobom ako navždy zvečniť nezvečniteľné. Či už bude tetovanie malé alebo veľké, výrazné či nevýrazne, viditeľné alebo menej viditeľné, vždy ho budete mať na pamäti alebo skôr na vašej koži.

Ukážte svetu kus svojho JA

Je len na vás a na vašej fantázii aké tetovanie si zvolíte. Predsa len, bude to vnútorné vyjadrenie vášho štýlu, ktoré chcete ukázať aj svetu naokolo vás. Ukázať svetu váš osobný štýl je veľký krok v pred. Treba byť odhodlaný a nesmiete mať pochybnosti o vašom tetovaní, lebo ak vám vaše vnútro potichu šepká „nerob to“, tak tu potom niečo nie je v poriadku.

O tetovaní musí byť presvedčené aj vaše vnútro. A preto teraz nachvíľku zavrite oči a prechádzajte sa vašou mysľou, vašimi spomienkami na detstvo, na Vianoce, na školu, na prázdniny, na prvé rande, na prvý úspech a uvidíte, duša vám napovie.

Hľadáte správny motív na tetovanie? Nájdete ho vo svojom vnútri. Stačí sa zamyslieť.

Vaše vnútro vás vždy nasmeruje tým správnym smerom a vy si zvolíte také tetovanie, ktoré vás vystihne najlepšie.

Možno budete až prekvapení, čo vám pošepne. Bude to „daj si vytetovať malé lietadielko“ na znak vašej dlho ukrytej túžby – cestovania? A možno vám pošepne „daj si vytetovať svoju lásku“. Tento raz nemyslíme priateľku či priateľa, máme namysli vaše dieťatko. Slnko vášho života, na ktoré myslíte už od prvého okamihu, kedy vstávate a myslíte naň každú chvíľu, každý deň, celý život.

Vytetovanie mena si dobre premyslite. Stávkou na istotu je však meno vášho dieťaťa.

Dať si vytetovať meno milovanej osoby je príliš veľké riziko. Nikdy neviete, čo sa stane a kam vás život zavedie. Materinský cit však nikdy nevybledne, tak prečo si nedať jemné tetovanie na spečatenie nekonečnej lásky? Je to jediné meno, ktoré si môžete dať s istotou na vašu pokožku.

Závislosť na tetovaní?

Prípadne vám duša napovie „daj si vyryť všetky svoje spomienky, dobrodružstvá, trápenia“ a vy tak ani neviete ako zistíte, že máte potetovanú celú ruku. Pre niektorých to bude len vulgárnosť či oplzlosť, ale pre vás to bude osobná nezabudnuteľná kniha spomienok.

Tetovanie je určitý druh závislosti. Najmä, ak si chcete zväčšniť každý dôležitý moment svojho života.

Vašu lásku ku knihám môže spečatiť aj ďalší „výtlačok“ na vašej koži. Inšpiráciu môžete ako inak zobrať od vašich obľúbených kníh. Láska nemá záruky, YOLOSWAG už pomaly vychádzajú z módy, ale láska pre knihy nikdy nezostarne.

Mengeleho dievča, Narnia, Anna zo zeleného domu, Harry Poter, Malý princ, Denník Anny Frankovej... to sú knihy, v ktorých môžete nájsť veľa krásnych a hlbokých myšlienok, ktoré vám možno zmenia pohľad na svet.

Jedným z najobľúbenejších motívov je tetovanie citátu, výroku či hlbokej myšlienky z knihy.

Ak vás oslovila myšlienka z vašej milovanej knihy, tak si ju dajte vytetovať.

A práve takéto tetovanie by mohlo byť malé okienko do vašej duše. Veď práve to, aký štýl citátu si vyberieme (motivačný, smutný, citát o láske, hlboký, vtipný) z nás robí osobitú, zaujímavú a troška zvláštnu bytosť, ktorá má svoje sny.

Váš príbeh na vašom tele

Každý sme iný, niekto chce, aby jeho sny mali svoje miestečko na jeho tele navždy vyryté. Naopak, niekto si svoje sny silno stráži pred nástrahami tohto sveta. Netreba sa báť vykročiť z davu s potetovanou rukou, nohou, hruďou či chrbtom. Samozrejme, že sa vždy nájdu aj takí, ktorým sa to nebude páčiť. Alebo vás budú prehovárať, lebo ste príliš mladý, či naopak starý. Prípadne vytiahnu argument, že tetovanie je navždy. 

Avšak takýto ľudia vám chcú iba dobre lebo si myslia, že zle načúvate vášmu vnútru. Ale taký je svet a takí sú ľudia. Sme jedna veľká kniha, ktorej autorom je sám život, ktorý je vpísaný aj v podobe tetovania v našich životoch.

A preto smelo do toho! Ak už vlastníte nejaké zaujímavé tetovanie, tak mi o ňom napíšte. Poteším sa :-)


Publikované dňa: 01.02.2017
Hodnotenie článku:
(90.2%)

Autor článku

Alexandra Bellová

Saška pozerá na tento svet veľmi kreatívnymi očami. Jej talent sa naplno prejavil nielen v písaní, ale aj v ďalšom odbore, ktorý je úzko spätý s módou. Miluje totiž fotenie, originálne kombinácie a známe svetové značky.

Alexandru nájdete aj na Instagrame.

V tejto kategórií nájdete aj:

Račica - zasnívané dievča so zmyslom pre módu Račica - zasnívané dievča so zmyslom pre módu

Jemné stvorenie, ktoré sa ukrýva v žene narodenej v znamení raka pociťuje k móde vrelý vzťah. Plne si uvedomuje význam príslovia, „Šaty robia človeka“ a touto myšlienkou je uchvátená....

Ženy v znamení blíženca nikdy nesklamú svojim outfitom Ženy v znamení blíženca nikdy nesklamú svojim outfitom

Horoskop štýlu: viete, čo pristane baranom? Horoskop štýlu: viete, čo pristane baranom?


Komentáre

04/02/2017 19:39
Mirabella

Krásne napísané......aj ja si dám vytetovať slnko môjho života.....iniciály dcéry, ktorá je celoživotným požehnaním:)

Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.