Ako spoznáte pravého hipstera?

Sedela som na zamrznutej lavičke, ruky si ohrievala na horúcom hrnčeku čerstvo praženej a uvarenej káve. Mojimi tichými prísediacimi a pozorovateľmi boli snehové vločky, ktoré zrejme pritiahla neodolateľná vôňa toho blahodarného moku. Na malý životný okamih ozdobili jednoduchý pohár kávy.

Hipsterská móda je skutočne veľmi populárna.

Neposedné a laškovné vločky pritiahli môj pohľad na okoloidúcich. Pritiahli môj pohľad natoľko, že som v podvedomí hľadala, brázdila a vyhľadávala pomenovanie pre štýl, ktorý ich charakterizoval. 

V hlave sa mi v tichosti vynárali všetky charakteristiky, ktoré sú príznačné pre tento štýl. Ďakujem vám veľmi pekne. Poodhalili ste hipsterov!

Kto, čo? Hipster!

Áno, v tejto chvíli počujem otázky typu „kto a čo sú hipsteri?“ Nuž, hipsteri sú ľudia, ktorí milujú vintage oblečenie, nezávislú hudbu a vôňu kávy. Móda je pre nich prejav emócií a svojej nálady. Vyhýbajú sa veľkým obchodom a preferujú malé obchodíky so svojim osobitým čarom,kde si vyberú kúsky, v ktorých sa skrýva príbeh .

Úzke rifle, najlepšie svetlomodrej farby sú vždy správna voľba na voľné dni. Ideálne sú aj tzv. „momjeans“ alebo rifle s vysokým pásom. S nimi zažiarite v každej „svätyni kávy“ a určite vám ich každý správny hipster pochváli.

Košeľa, traky, baretka a džínsy. Byť hipsterom je skutočne jednoduché. Skvelým spôsobom sebavyjadrenia hipstera sú aj tričká s nápismi.

Príslušníci tejto subkultúry sa neboja vyjadrovať svoje pocity. K naplneniu tohto cieľu často slúžia tričká s citátmi či s rôznymi filmovými postavičkami. Sú totiž skvelým vizuálnym spôsobom vyjadrenia pocitov. Tričko môžete doplniť voľnou mikinou alebo flanelovou „drevorubačskou“košeľou, ktorá vás myšlienkami zavedie medzi stromy, prikryje vás perinou z lístia a pripomenie vám zababušené dni plné lásky u vašej babičky.

Vyberáme z nášho katalógu

Vintage je in!

Keď ste už myšlienkami s vašou babičkou, spomeňte si, čo má oblečené: jemnú čipku, hebký materiál a decentné pastelové farby. Presne takéto šaty nesmú chýbať v šatníku správnej hipsterky. Tak prečo si nepožičať jedny šaty od babičky?

Dámska hipsterská móda môže obsahovať aj krásne čipky.

V takomto jemnom outfite môžete ísť objavovať kúzlo nespoznaného mesta a ponoriť sa do ticha ulíc. Nájsť nové malé obchodíky so svojím čarom, v ktorých sa bude skrývať veľa nezávislých kúskov, ktoré budú vyjadrovať vašu naládu.

Skúste objaviť antikvariáty, v ktorých nájdete svoj nový príbeh. Hipsteri zbožňujú gramofónové platne a knihy. S týmto zväzkom papiera vedia robiť doslova zázraky, pomocou príbehu si dokážu vytvoriť vlastný nezávislý svet, v ktorom majú veľa snov, ktoré si poctivo plnia. Preto nosia veľké tašky alebo vaky, do ktorých sa zmestí veľa knižiek ale hlavne veľa snov.

Nezabudnite na doplnky

Hipsteri si samozrejme dajú záležať aj na svojich jednoduchých doplnkoch. Klobúk, čiapka či imidžové okuliare sú vždy najlepší spôsob ako doladiť každý outfit. Svoj cit pre jednoduchosť vedia prejaviť aj v topánkach. Nemajú ich veľa, ale zato sú to kvalitné a originálne kúsky, v ktorých sa dajú prechodiť kilometre veľmi pohodlne. 

Hipstera možno spoznať aj podľa staršieho fotoaparátu. Chcete byť správnym hipsterom? Nezabudnite na bicykel!

V rukách hipstera možno často nájsť analógový alebo naozaj dekády starý foťák. Jedným z najvýraznejších doplnkov je aj (pekne drahý) retro bicykel. Ten si však môžete vyrobiť aj vy - stačí sa pohrabať v starej komore či na povale a nájsť zabudnutý hrdzavý bicykel. Trochu ho zreparovať, povymieňať opotrebované diely a originál je na svete!

Nie je to len o obliekaní

Občas niekedy musíme viac otvoriť oči aj počas bieleho dňa, aby sme vo všedných dňoch objavili nevšedných ľudí. Hipsteri sa nevyznačujú len štýlom s určitými charakteristickými kúskami, či znakmi. Vyznačujú sa tiež svojim postojom, správaním, slovníkom. Niektorí túto verbalitu i neverbalitu zhmotnia vo svojej osobitosti, iní hipsteri sú opradení tajomstvom, ktoré musí dozrieť časom v nečase.

Trochu inšpirácie na záver

Vyberáme z nášho katalógu


Publikované dňa: 16.12.2016
Hodnotenie článku:
(90.8%)

Autor článku

Alexandra Bellová

Saška pozerá na tento svet veľmi kreatívnymi očami. Jej talent sa naplno prejavil nielen v písaní, ale aj v ďalšom odbore, ktorý je úzko spätý s módou. Miluje totiž fotenie, originálne kombinácie a známe svetové značky.

Alexandru nájdete aj na Instagrame.

V tejto kategórií nájdete aj:

Račica - zasnívané dievča so zmyslom pre módu Račica - zasnívané dievča so zmyslom pre módu

Jemné stvorenie, ktoré sa ukrýva v žene narodenej v znamení raka pociťuje k móde vrelý vzťah. Plne si uvedomuje význam príslovia, „Šaty robia človeka“ a touto myšlienkou je uchvátená....

Ženy v znamení blíženca nikdy nesklamú svojim outfitom Ženy v znamení blíženca nikdy nesklamú svojim outfitom

Horoskop štýlu: viete, čo pristane baranom? Horoskop štýlu: viete, čo pristane baranom?


Komentáre

22/12/2016 18:43
Radimusko

Celý Ja.

16/12/2016 16:55
Mirabella

Neskutočné. Prečítané na jeden dúšok:)

Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.