Pánsky choker - vtip alebo realita?

O tom, že módny priemysel nespí ani počas dní pokoja a pohody sa presviedčame nonstop. Prvé dni nového roka však priniesli poriadne prekvapko, ktoré zarazí dámy, no najmä pánov. A to hlavne tých, ktorí zaryto odmietajú akúkoľvek netradičnú ozdobu svojho tela.

Začiatok roka 2017 vyvolal patrí novému trendu. A tým je pánsky choker.

Na scénu totiž prichádza pánsky choker! Tie dámske zažili v roku 2016 veľký comeback a ako rýchlo prišli, tak aj bleskovo miznú. Pánsky choker je však niečo, čo podľa nášho názoru rozdúcha nejednu negatívnu emóciu a rozdelí pánov na dva znepriatelené tábory. Niektorí ho považujú za zžentštilú vec, iní v ňom nevidia akýkoľvek problém. Názor si samozrejme utvorte vy sami :-)

Národná tragédia?

O vyvolanie poriadneho rozruchu sa v stredu, 4. januára, postaral americký moderátor Matt Lauer, ktorý vo vysielaní relácie The Today Show ukázal svoj pánsky choker. 

Odvážny kúsok moderátora je samozrejme iba recesistickou reakciou na nový trend, ktorý sme na módnych prehliadkach mohli zočiť už v lete 2016, no plnú silu nabral až pred niekoľkými dňami.

Eshop asos.com totiž hneď po novom roku zaradil do svojej ponuky chokery pre pánov, medzi ktorými bolo možné objaviť aj model z ružového zamatu! Ten už však z eshopu zmizol. Otázne však zostáva, či sa bleskurýchlo vypredal alebo ho predajca stiahol na základe negatívnych reakcií.

Internetové reakcie na seba samozrejme nenechali príliš dlho čakať a na módnom doplnku Matta Lauera si zgustli desiatky internetových magazínov. Pridali sa aj užívatelia sociálnej siete Twitter ...

Vynález 90. rokov

Pánske náhrdelníky samozrejme nevznikli pred týždňom. Svoju najväčšiu popularitu zažívali v 90. rokoch, kedy ich nenosili iba bežní smrtelníci. Vybíjané chokery sme mohli zočiť aj na krkoch rockových lámačov sŕdc. 

Módny priemysel sa samozrejme nebráni netradičným experimentom a nápad oživiť pánske chokery neskrsol v mysli dizajnérov spomínaného eshopu. Hádate správne. Znovuzrodenie pánskych chokerov majú na svedomí módni návrhári.

Počas prehliadky pánskej módy Jar - Leto 2017 od Luisa Vuittona sa dokonca objavilo hneď niekoľko modelov ozdobených lesklým chokerom s typickým vuittonáckym dizajnom. Pánsku bižurériu na krk rád vešia aj dizajnér J. W. Anderson či Hedi Slimane.

Budúcnosť pánskeho chokera je neistá

Rozporuplný doplnok si podľa nášho názoru medzi bežnými slovenskými chlapmi neužije príliš veľa obľuby. Naša krajina je až príliš konzervatívna a predstava, že by sme na uliciach stretávali mužov s chokermi od Louisa Vuittona, je naozaj veľmi vtipná. A je to tak pravdepodobne aj lepšie..

Aký je váš názor na pánske doplnky? Patria náramky, náhrdelníky, retiazky či prívesky na pánske telo alebo by sa im chlapi mali oblúkom vyhýbať? A aký doplnok je must have každého pána? Napíšte nám do komentárov.


Publikované dňa: 06.01.2017
Hodnotenie článku:
(91.4%)

Autor článku

TopModa.sk

Milujeme módu! A aj preto vám budeme pravidelne prinášať všetky zaujímavosti zo sveta tých najnovších trendov. Sledujte nás a nič vám neunikne :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Štýlové oblečenie pre pánov - ako byť in každý deň? Štýlové oblečenie pre pánov - ako byť in každý deň?

Na to, aby sme niekoho očarili, nestačí iba moderný outfit a pekný úsmev. Prvý dojem je však veľmi dôležitý a preto vám aj moderné oblečenie pomôže nabrať správny kurz. Nie len my ženy...


Komentáre

08/01/2017 15:15
lusja

Toto akoze naozaj? :( kam sa ten svet ubera?

Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.