Kabelky Hermes Birkin - luxus za (desať)tisíce EUR

Všetko sa začalo v roku 1983 v lietadle. Hermes, riaditeľ módneho domu Jean-Louis Dumas, sedel vedľa speváčky a modelky Jane Birkin. Práve ona mala so sebou tašku, ktorá bola veľká a nepraktická.

Kabelky Hermes Birkin sa šijú ručne a ich cena sa šplhá neskutočne vysoko.

V tej dobe bolo veľmi náročné nájsť víkendovú tašku, ktorá by zvládla neustále cestovanie. Príbeh jedných z najluxusnejších kabeliek vôbec sa začal písať po tom, čo sa jej celý obsah (nechtiac) vysypal práve na Dumasa.

Jane sa ospravedlňovala a posťažovala sa, že ešte stále nenašla tašku vhodnú na cestovanie. O rok na to pre ňu Dumas vytvoril ideálnu kabelku. V súčasnosti ju poznáme pod názvom “Birkinka“ a je symbolom štýlu a luxusu.

Jedinečný dizajn z najluxusnejších materiálov

Tašky sú vyrobené z rôznych kožených materiálov, ako je teľacia koža, jašteričia, pštrosia, krokodília a iné. Kabelky sú na zámok. Typický pre túto značku je kožený pásik, ktorý obopína celú kabelku a slučky vytvorené z koženej šnúrky, na konci ktorej sa nachádzajú kľúčiky schované v koženom zvončeku.

Každá Hermes Birkin je unikát a ženy sú za ne ochotné zaplatiť šialené sumy.

Zámok, kľúče a všetky spony sú potiahnuté zlatom alebo paladiom aby sa zachoval kovový lesk.

Každá je unikát

Tašky sú ručne šité vo Francúzsku. Každý kus je obrúsený, maľovaný a leštený. Priemerná kabelka je vytvorená do 48 hodín. Každý kus je vďaka ručnej práci jedinečný a aj to je dôvod prečo sa cena za jednu takúto tašku vyšplhá na 10 000 €.

Ak si chcete kúpiť vlastnú kabelku Hermes Birkin, tak si ju objednávajte priamo od výrobcu. Trh je plný nekvalitných napodobnenín.

(zdroj: tukutukutasonline.wordpress.com)

Kabelku si môžete zakúpiť aj na objednávku podľa vlastného výberu. Napríklad, všetky pracky a zámok môžu byť potiahnuté kožou. Taktiež je možné doplniť tašku o diamanty. Na výber sú rôzne farby alebo veľkosť. V tom prípade je cena samozrejme o niečo vyššia.

Netreba však zabúdať, že takéto kvalitné kabelky sa dedia z generácie na generáciu a cena takejto tašky stále rastie aj po rokoch.

"Naj" v živote kabeliek Birkin

Aj keď dizajn kabeliek je veľmi elegantný a jednoduchý, samá Jane si kabelku dozdobí rôznymi nálepkami a príveskami. Celý honorár, ktorý dostáva Jane Birkin, za to, že je v značke kabeliek použité jej meno, venuje charite.

Prvý návrh kabelky bol nakreslený na papierové vrecúško z lietadla. Najdrahšia taška Birkin bola vydražená za 221 844 $, čo je asi 208 853 € a najdlhšia výroba kabelky Bikrin trvala 6 rokov. A ak sa náhodou Birkinka opotrebuje, nevadí, spoločnosť Hermes otvorila aj kúpele pre kabelky, kde sa o ňu postarajú.

Svoju Birkinku má aj napríklad Kim Kardashian, Heidi Klum, Victoria Beckham, Olivia Palermo, Lady Gaga alebo Beyonce.

A čo vy, milé dámy, túžite aj vy po svojej vlastnej? ;-) Ak áno, tak si počas jej kupovania dajte poriadny pozor. Na trhu je totiž množstvo napodobnenín, ktoré sa svojou kvalitou originálu ani len nepribližujú.. 


Publikované dňa: 16.03.2017
Hodnotenie článku:
(87.6%)

Autor článku

Dana Kopernická

Danka vyštudovala masmediálne štúdiá v Prešove. Zaujíma sa najmä o vizážistiku a módnu tvorbu. Vo voľnom čase rada šije a vymýšľa stále nové a bláznivejšie kúsky. Miluje výstrednú módu a doplnky.

V tejto kategórií nájdete aj:

Legendárna výstava Trenčín Mesto Módy je späť! Legendárna výstava Trenčín Mesto Módy je späť!

Od konania posledného ročníka populárnej výstavy uplynulo takmer 10 rokov. 45. ročník legendárnej výstavy sa bude konať koncom septembra.

Najväčšie zaujímavosti zo sveta módy Najväčšie zaujímavosti zo sveta módy

Obuli by ste si chlpaté lodičky? A počuli ste už o najdrahšej kabelke na svete? Prečítajte si aj o ďalších zaujímavostiach zo sveta módy, ktoré sme pre vás pripravili.


Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.