Hit tohtoročnej svadobnej sezóny: ozdobte sa folkovým motívom!

Každá z nás má o svojom dni D vlastnú predstavu. Odmalička sa tešíme na TIE biele šaty, ktoré z nás urobia princeznú, na veľkolepú hostinu alebo na nášho princa (ktorý teraz asi niekde stojí v zápche).

Svadby môžu byť rôzne, no všetky majú jednú spoločnú záležitosť - čepčenie nevesty. Hoci moderné ženy čepce po svadbe dávno nenosia, táto tradícia sa zachováva už skutočne dlho. Ide vlastne o to, že čerstvá nevesta dostane na hlavu čepec, ktorý symbolizuje to, že už viac nie je slečna, ale pani.

Tieto tradície sú síce fájn, no čo tak obzvláštniť svadbu inak? Napríklad šatami? Netvrdím, že by ste si mali na svadbu obliecť kroj, no v dnešnej dobe sa dá zohnať množstvo doplnkov, ktoré outfitu dodajú život.

Pre (netradičné) nevesty

Budúcim nevestám by som určite odporučila pozrieť si tvorbu Folkovej, ktorej polovicu zákaziek tvoria práve ženy, ktoré sa pripravujú na svoj deň D. Biele šaty sú síce klasika, ale dajú sa krásne oživiť napríklad vyšívaným opaskom s folkovým motívom.

 

#folkova #embroidery #vysivka #handmade #dnestvorim #sashe #totomamzosashe #modernyfolklor

Príspevok, ktorý zdieľa Karolína Hrušková (@folkova.doplnky),

 

 

#folkova #embroidery #belt #vysivka #handmade #dnestvorim #sashe #totomamzosashe #modernyfolklor

Príspevok, ktorý zdieľa Karolína Hrušková (@folkova.doplnky),

Nevesty bez závoja sú v dnešných dňoch taktiež bežná záležitosť, no ak si predsa len chcete na hlavu niečo dať, čelenky s kvetami a dlhými stuhami sú geniálny (a hlavne originálny) nápad.

(zdroj: sashe.sk)

Ak sa však ako nevesta na niečo podobné necítite, skúste vyzdobiť svoje družičky - napríklad originálnym kvetinovým venčekom. Na portáli sashe.sk si určite nebudete vedieť ani len vybrať. A uvidíte, ako sa vaše najbližšie kamarátky potešia- kvetinové doplnky totiž slušia 99% žien!

Vylepšenia pre budúcich ženíchov

Pre ženíchov mám tiež dobrú správu. Bežný čierny motýlik je celkom nuda a na oživenie by som jednoznačne použila motýlika s motívom, ktorý má nevesta napríklad na opasku. Veď ako budúci partneri ladiť musíte.

 

#folkova  #embroidery  #vysivka

Príspevok, ktorý zdieľa Karolína Hrušková (@folkova.doplnky),

 

 

Nové, elegantné, obľúbené #folkova #modrotlac #motylik #bowtie #petertrnka #folkfashion #handmade #dnestvorim #sashe

Príspevok, ktorý zdieľa Karolína Hrušková (@folkova.doplnky),

Detaily sú skutočne dôležité a presne kvôli tomu by som rada dala do pozornosti časti outfitu ako sú napríklad manžetové gombíky. Tie môžu zdobiť rôzne nápisy alebo drobné obrázky (odporúčam opäť prezrieť si ponuku hand made kúskov na Sashe.sk).

Ani tenisky miesto lakoviek už nie sú tabu. V tomto prípade som zastáncom modrotlače, o ktorej tu nedávno pár riadkov už padlo.

(zdroj: sashe.sk)

Ak hľadáte naozaj prepracované kúsky, potom si určite prezrite galériu Rolindy, ktorá tvorí nádherné a nesmierne originálne folklórne tenisky!

Ponuka ručne robených produktov s folkovým motívom je naozaj pestrá a podľa mňa, si svojho favorita nájde každá z nás. Folkové motívy sa neskutočne rýchlo dostali (vrátili) do módy a podľa môjho názoru je potrebné túto tradíciu uchovať a byť pyšný na to, čo naša kultúra ponúka! Veď nie každá krajina sa môže pochváliť tradičnými, no hlavne originálnymi krojmi a podobnými doplnkami. :)


Publikované dňa: 20.02.2017
Hodnotenie článku:
(89.2%)

Autor článku

Karina Daráková

Som, snáď, budúca žurnalistka a spisovateľka. Nie som milovníčkou šiat a sukní, omnoho radšej mám športový štýl a hlavne tenisky, ktoré sú mojou srdcovkou. Veď nohy nás nesú celý život, tak si zaslúžia, nie?
Okrem módy sa venujem hasičskému športu, v ktorom patrím do slovenskej reprezentácie.
 
Ak vás moje články zaujali, tak si určite pozri aj môj osobný blog.

V tejto kategórií nájdete aj:

Originálne darčeky na narodeniny pre ženy Originálne darčeky na narodeniny pre ženy

Rozmýšľate nad darčekom pre ženu, ktorý by ju potešil, no zároveň by bol aj praktickou súčasťou jej života? Stavte na naše tipy a uvidíte, že týmito darčekmi vykúzlite naozajstnú radosť.

Sprievodca dôkladnou starostlivosťou o vaše oblečenie Sprievodca dôkladnou starostlivosťou o vaše oblečenie

Vyberajte odev rozumne, odvďačí sa vám vaša pokožka aj naša planéta Vyberajte odev rozumne, odvďačí sa vám vaša pokožka aj naša planéta


Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.