5 dôležitých vecí do veľkej kabelky – naozaj ich potrebujeme alebo ich nosíme len pre radosť?

Som presvedčená o tom, že každá dáma, ktorá číta tento článok, má doma aspoň jednu veľkú kabelku. Prečo si kupujeme práve veľké tašky a čo do nich dávame? 

Veľká kabelka sa vždy zíde. Preto si ju určite zožente.

Mobil

Bežná a podstatná vec, ktorá vás spája s vašim šéfom, rodinou, známymi a neznámymi ľuďmi. Prečo ale veľká kabelka? Už dávno totiž neplatí, že čím menší mobil, tým lepšie. Ba práve naopak, v súčasnej dobe sme si už zvykli na to, že sa nám mobil nezmestí do vrecka a preto ho musíme prenášať v kabelkách a taškách.

Veľakrát ho dokonca nahradí tablet alebo mininotebook, ktorý používame aj na prácu a preto ho potrebujeme mať stále so sebou. A tak logicky potrebujeme aj dostatočne veľký priestor na jeho odloženie.

Kľúče

Z domu bez nich proste neodídeme. Toto nepísané pravidlo vždy platilo a stále platiť bude. Kľúče ako také sú nenápadné a malé, to, čo však zaberá naozaj podstatnú časť priestotu kabelky sú prívesky. Síce nemajú žiadny praktický význam, no nevieme sa ich vzdať. 

Zväčša ide o nostalgickú spomienku na skvelú dovolenku alebo o darček od blízkej osoby. Sú to tie najťažšie a najväčšie časti kľúčov, ktoré potrebujú dostatočný „space“ v taške či kabelke ... a my im ho s radosťou dožičíme.

Kabeliek nie je nikdy dosť! Obzvlášť praktické sú tie veľké, pretože sa do nich zmestí naozaj všetko potrebné (plus niečo navyše).

Peňaženka

Bez peňaženky ani krok. Nikdy neviete, kedy budete musieť minúť ďalší cent z výplaty. Dnes už nie je v móde nosiť peniaze po vačkoch alebo v malých vrecúškach. Potrebujeme naozaj veľké peňaženky na doklady, vizitky a bločky. Možno sa v budúcnosti a móda peňaženiek zmení a kabelku na túto záležitosť nebudeme potrebovať, dnes ich však máme hneď niekoľko - nielen jednu obľúbenú stálicu, ale aj mini peňaženku do plesovej či menšej crossbody kabelky.

Mobil, kľúče a peňaženka sú nepochybne tými najdôležitejšími súčasťami cestovného balíčka. Existujú však aj ďalšie nevyhnutnosti, ktoré si denne pribalíme do kabelky a to aj s tým vedomím, že nie úplne až tak potrebné. Rôzne dokumenty, ktoré môžeme mať on-line, knihy, parfumy, vitamíny ..

Veľkú kabelku, si zoberiem, lebo ...

Určite budem hladná

Jedlo do kabelky nepatrí. Ale pravda zostáva, že v súčasnosti nepoznám nikoho, kto by vo svojej obrovskej kabelke nemal müsli tyčinku, croasánt alebo celý obedníček. Popri práci nemáte vždy šancu zájsť si na obed, ktorý vám bude 100% vyhovovať. A práve preto sa z tašky občas stane sklad malého či veľkého množstva jedla. My ženy však máme skvelú schopnosť usporiadať si veci tak, aby sa do našich kabeliek zmestilo všetko (ne)potrebné a navyše aj nejaké extra drobnosti.

Kabelky častokrát ukrývajú aj zopár zbytočností...

Určite si budem musieť upraviť make-up

Väčšina z nás pracuje od rána. A keďže pri skorom vstávaní je ranné líčenie tou poslednou vecou, ktorá by nám vyčarovala úprimný úsmev na tvári, make-up si berieme so sebou. 

Svoje kozmetické tajomstvá sa vám však určite zídu aj na bežnú úpravu (trochu opadaného) make-upu. Na svoju kozmetickú taštičku teda určite nezabúdajte a pribaľte si do nej všetko, bez čoho sa počas dňa nezaobídete. A kúsok náplaste ako bonus! Ten sa zíde vždy :-)


Publikované dňa: 19.11.2016
Hodnotenie článku:
(93.6%)

Autor článku

Summer

Aktívna blogerka, copywriterka a autorka, ktorá miluje módu a nové trendy. Vždy ochotná a milá vám pomôcť s akoukoľvek témou a módnym problémom, o ktorom chcete čítať. Máte radi módu, tak ako ona? Prečítajte si, čo vám píše.

V tejto kategórií nájdete aj:

Vymeniť kabelku za ruksak? Určite! Vymeniť kabelku za ruksak? Určite!

Je možné nahradiť vašu obľúbenú elegantnú kabelku za pohodlnejšiu verziu, ktorou je ruksak? Elegancia, modernosť, štýl... to všetko predstavuje vaša nová značková kabelka. Avšak viete si...


Komentáre

12/12/2016 21:55
janka_janka

ja som absolútny blázon do veľkých kabeliek. Podľa mňa sú naozaj praktické, nakoľko sa do nich zmestí všetko - od make upu, cez svetrík, jedlo, knihu až po pol literku vody. Malú kabelku ani nemám :) A ani mi nechýba

Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.