Trendy vo svete okuliarov na rok 2017

Slnečné okuliare hádam každý z nás používa počas celého roka, no v lete sú viac než potrebné. Okrem toho, že nám chránia zrak pred slnečným žiarením, sú aj akousi bodkou za celým outfitom.

Dámske slnečné okuliare - trendy 2017

No tak ako sa menia módne trendy v odevnom svete, tak sa mení aj dizajn slnečných okuliarov. Aj rok 2017 so sebou doniesol nové modely, ktoré vás určite oslovia.

Veľkoformátové slnečné okuliare

Ak ste minulé roky milovali nadrozmerné okuliare, ktoré vám zakrývali polovicu tváre, tak sa môžete tešiť. Aj tento rok sú hitom. Či už si vyberiete hranatý model alebo vás lákajú jemnejšie krivky, základ je aby boli dostatočne veľké.

Veľkoformátové slnečné okuliare

Sci-fi žena

Módni návrhári sa inšpirovali sci -fi filmami a na módne prehliadky začali pretláčať modely, ktoré naozaj pripomínajú filmové rekvizity. Ide o futuristické kúsky prevažne s čiernymi sklami a veľmi netradičným dizajnom.

Scifi slnečné okuliare 2017

Dvojitý nosník

Takýmto pomenovaním sa vyznačujú okuliare, ktoré majú nad klasickým nosníkom ďalší drôtik. To vytvára unikátny dizajn, ktorý si už obľúbilo veľmi veľa žien. Tento štýl je obľúbený aj v pánskom prevedení. To či sú sklá farebné alebo čierne, či je rám plastový alebo kovový je už len na vás. Základom ostáva dvojitý nosník.

Slnečné okuliare dvojitý nosník

Vyberáme z nášho katalógu

Okázalé

Všetky farby rámov, či skiel, plastové, veľké, s flitrami, ostňami, obrázkami, čokoľvek čo je prehnané, je dovolené. V tomto prípade neexistuje nijaký gíč. Samozrejme, čím väčšie a výraznejšie, tým lepšie. A nemusíte sa báť, že vám nepristanú k outfitu. Okuliare môžu byť  hlavným módnym kúsok.

Okázalé slnečné okuliare

Plastové

Ďalším trendom tohto roka sú okuliare, kde rám splýva so sklom. V mnohých prípadoch je sklo farebné a tak celé okuliare môžu byť v rôznych farbách a vytvárať tak jednoliaty dojem. Napríklad modré, žlté, zelené. Pritom rám je výrazný, široký a hlavne plastový.

Plastové slnečné okuliare

Geometrické tvary

Mohlo by sa zdať, že takáto extravagancia v podobe okuliarov, ktoré skôr pripomínajú hodiny geometrie by sa mohla nájsť len na Fashion Week. Ale opak je pravdou. Sú hitom a nesmú chýbať v šatníku každej poriadnej milovníčky módy. Veľké, farebné, svetlé, tmavé, ale hlavne geometrické.

Slnečné okuliare s geometrickým tvarom

Nesmrteľné pilotky

Okuliare, ktoré sú známe vďaka americkým pilotom. Tí totiž žiadali okuliare, ktoré by im nie len chránili oči, ale aj dobre vyzerali. A tak firma RaynBan prišla s nesmrteľným dizajnom, ktorý je obľúbený doteraz. Samozrejme, s malými zmenami. V súčasnosti sú trendom plastové variácie alebo farebné sklá v tmavej oranžovej, či fialovej farbe.

Dámske slnečné okuliare pilotky

Motýlie krídla

Okuliare, ktoré boli hitom minulú sezónu a inak to nieje ani tento rok. Tvar okualiarov skutočne pripomína motýlie krídla. Aj v tomto prípade je možné sa vyhrať s farbami alebo ostať v tmavých, až čiernych sklách. Prípustné je aj zdobenie s kamienkami alebo inými detailami.

Slnečné okuliare motýlie krídla

Mačací look

Ten sa nemusí dosiahnuť iba výraznými čiernymi linkami. Mačací tvar skiel s polovičným rámom alebo s úplným rámom je ďalším hitom, ktorý sme tu mali aj po minulé roky. Takýto dizajn dodáva celému outfitu retro nádych, čo je v súčasnosti veľmi populárne.

Slnečné okuliare mačací look

Dokonalé kruhy

Okrúhle okuliare sú akýmsi strašiakom, ktorého sa každý bojí. Netreba mať však obavy a radšej si takýto model vyskúšať. Vo svete módy sú naozaj veľmi obľúbené. Môžete si vybrať okrúhle okuliare s dvojitým nosníkom alebo plastové, či farebné. Základom sú dokonalo okrúhle sklá.

Okrúhle slnečné okuliare

Vyberáme z nášho katalógu


Publikované dňa: 17.07.2017
Hodnotenie článku:
(91%)

Autor článku

Dana Kopernická

Danka vyštudovala masmediálne štúdiá v Prešove. Zaujíma sa najmä o vizážistiku a módnu tvorbu. Vo voľnom čase rada šije a vymýšľa stále nové a bláznivejšie kúsky. Miluje výstrednú módu a doplnky.

V tejto kategórií nájdete aj:

Originálne darčeky na narodeniny pre ženy Originálne darčeky na narodeniny pre ženy

Rozmýšľate nad darčekom pre ženu, ktorý by ju potešil, no zároveň by bol aj praktickou súčasťou jej života? Stavte na naše tipy a uvidíte, že týmito darčekmi vykúzlite naozajstnú radosť.

Sprievodca dôkladnou starostlivosťou o vaše oblečenie Sprievodca dôkladnou starostlivosťou o vaše oblečenie

Vyberajte odev rozumne, odvďačí sa vám vaša pokožka aj naša planéta Vyberajte odev rozumne, odvďačí sa vám vaša pokožka aj naša planéta


Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.