Šilt ako súčasť streetfashion

Šiltovka nie je len značka, ktorou sú známe celebrity a hudobníci. Aj bežní ľudia nosia šiltovku s rovným, oblým šiltom alebo so sieťkou. Vyberajú si podľa zapínania alebo farebných kombinácií, ktoré ponúkajú spoločnosti. Kedy je vhodné dať si šilt? 

Šiltovka sa hodí nielen pánom, ale i dámam! Nebojte sa po nej siahnuť.

Šiltovka je čiapka na leto. To by vám povedalo veľa starších ľudí. Podobne ako chráni klobúk pred priamym slnečným svetlom, ktoré nás veľakrát oslepuje, aj šilty máme z určitého dôvodu. Prečo teda nosiť šiltovky aj v zime? Zimné modely sú veľakrát z hrubšieho materiálu ako obyčajné šiltovky. V zime sa však používajú nielen na bežné nosenie, ale aj na rôzne druhy športových aktivít, napríklad turistiku alebo bežkovanie v prírode.

Tento moderný a nestárnuci doplnok outfitu je vhodný pre ženy, mužov i deti. Šiltovky sú veľmi univerzálne a preto si občas môžete požičať obľúbený kúsok vášho priateľa. Pánom to však príliš neodporúčam :-)

Štýl

Značky, ktoré máte rady, používate ich a poznáte. Máte svoju lovebrand a chcete ju ukázať? Dáte si ju na šiltovku. Štýl a potreba ukázať sa, je dôležitým motívom, ktorý nás dokonale presvedčí o tom, že nosiť šiltovky je super nápad v každom ročnom období.

Trend

Šiltovky sú obľúbené hlavne u celebrít, ktoré si potrebujú zakryť tvár pred objektívmi paparazzi. Práve celebrity a známe osobnosti sú tí, ktorí stanovujú trendy a určujú štýl. Nie však jediní. Netreba zabúdať ani na módne prehliadky, hudobníkov a návrhárov, ktorí nám pravidelne prinášajú to, čo nikto nečaká. Neošúchané a neokukané. A to je presne to, čo máme radi. 

O tom, že je šiltovka naozaj univerzálnym kúskom niet pochýb! Najčastejšie ju ale výdame na hlavách športovcov.   

Avšak to, čo považujete za IN práve vy neurčujú len vyššie vymenovaní, ale aj vaše známe, kolegyne a priateľky. Prostredie nás ovplyvňuje viac, než to dokážeme priznať. A preto si pri výbere vašej novej šiltovky určite premyslite, kam ju budete nosiť a či si môžete dovoliť obliecť to, čo hŕstka najslávnejších svetových modeliek.

Šport

Beh, tenis, bicyklovanie. Športy vyžadujúce ochranu pred slnkom, ale aj dažďom a vetrom. Naozaj ju však športovci potrebujú alebo je to viac menej vec zvyku? Ja osobne sa prikláňam k druhému tvrdeniu, avšak nie som si úplne istá, či by vám toto tvrdenie potvrdili aj ozajstní profesionáli. Šiltovka je totiž veľmi praktická, prečo teda nevyužiť maximum jej potenciálu?

Počasie

V lete nesneží, v zime nesvieti slnko. Tak či onak, ostré lúče nie sú jediným klimatickým dôvodom pre šilt. Sneh, mrholenie, dážď. Použite šiltovku namiesto klobúkov, čiapok a dáždnikov. Respektíve skombinujte to, čo uznáte za vhodné.

Šiltovku nosí každá generácia - od najmladších, cez teenagerov až po staršie ročníky. 

Šilt si môžete dať z rôznych dôvodov, je však dôležité aby ste sa cítili dobre a mali na sebe to, čo vás vystihuje. Samozrejme, neodporúčam ho na dôležité slávnosti a udalosti, ktoré sú skôr elegantné ako športové. Ak sa pre ňu rozhodnete, nezabudnite na kvalitný materiál. Pri športových doplnkoch sú dôležitými parametrami napríklad schopnosť odvádzať vlhkosť, pot a celková dobrá ventilácia. 

Indikátor, ktorý by vám však tiež mohol byť nápomocný pri výbere, je cena. Nehľadte však vždy iba na to, koľko šiltovka stojí - posúďte pomer ceny a kvality a vyberte si hlavne takú, ktorá bude vystihovať vašu osobnosť.


Publikované dňa: 20.11.2016
Hodnotenie článku:
(89%)

Autor článku

Summer

Aktívna blogerka, copywriterka a autorka, ktorá miluje módu a nové trendy. Vždy ochotná a milá vám pomôcť s akoukoľvek témou a módnym problémom, o ktorom chcete čítať. Máte radi módu, tak ako ona? Prečítajte si, čo vám píše.

V tejto kategórií nájdete aj:

Originálne darčeky na narodeniny pre ženy Originálne darčeky na narodeniny pre ženy

Rozmýšľate nad darčekom pre ženu, ktorý by ju potešil, no zároveň by bol aj praktickou súčasťou jej života? Stavte na naše tipy a uvidíte, že týmito darčekmi vykúzlite naozajstnú radosť.

Sprievodca dôkladnou starostlivosťou o vaše oblečenie Sprievodca dôkladnou starostlivosťou o vaše oblečenie

Vyberajte odev rozumne, odvďačí sa vám vaša pokožka aj naša planéta Vyberajte odev rozumne, odvďačí sa vám vaša pokožka aj naša planéta


Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.