Retro je stále in! 9 tipov na vintage kúsky, v ktorých zažiari každý

Retro. Čo vám ako prvé napadne pri tomto slove? Mne asi bodky, šatky na hlave, veľké sukne, zvonáče, kožená bunda,... Takto by som mohla menovať donekonečna. 

K retro štýlu patrí aj šatka na hlave a originálne slnečné okuliare.

Hovorí sa, že móda sa vracia. A je to naozaj tak. Vždy po určitých intervaloch môžeme vidieť, ako módny priemysel prišiel s ‚novým‘ trendom, no keď sa spýtame našich mám a starých mám, povedia nám, že toto už tu predsa bolo.

Dokonca, keby mali v šatníku ešte zopár svojich kúskov, čo nosili za ‚svéhomládí‘, určite by sme v nich našli práve tie retro kúsky, za ktoré si niektoré značky momentálne pýtajú neľudské peniaze a uvádzajú ich za novú kolekciu, ktorá sa stáva trendom.

Mne osobne je retro veľmi blízke. Milujem pomádu, 80-te roky a rada si zatancujem na Diskopříběh.

Nesmrteľné módne evergreeny

Kožená bunda je jedným z kúskov, ktoré by každá žena mala vlastniť. Nielenže vyzerá naozaj štýlovo, nie je ťažké ju skombinovať a predáva ju takmer každá značka, ešte ani nepremokne a na jeseň a jar príjemne zahreje.

A samozrejme čo? Je to retro. Ta isto ako ďalší must have kúsok - rifľová bunda. Vďaka nej totiž dokážete vykúzliť skutočne originálny retrolook.

Najnesmrteľnejší retro element? Podľa nášho názoru ním je kožená bunda.

Vykúzliť originálny retro štýl vám pomôže aj rifľová bunda.

Sukne, šaty, vzory a bodky. Bože. Komu by sa nepáčila veľká sukňa nad kolená, prípadne až nad členky, ktorá má A-strih? Neviem, podľa mňa sa takýto typ oblečenia nedá nemilovať. Nie je to predsa rozkošné? Dievčensky sexy. Ak takúto sukňu skombinujete s číňankami alebo Conversami a spomínanou koženou či rifľovou bundou, tak budete vyzerať jednoducho a zároveň tak moderne.

Pri výbere topánok sa však môžete aj odviazať a zohnať si niečo výnimočné - bodkované sandále, lodičky či baleríny.

Chcete vyzerať naozaj retro? Siahnite po bodkovaných šatách alebo širokých sukniach s A-čkovým strihom.

Nezabudnite na originálne a netradičné retro topánky.

Nezabúdajte ani na oversize oblečenie. Dnes sú ho plné obchody a zožalo veľký úspech, ale keď sa pozrieme na staré filmy a fotky, môžeme vidieť, že ženy už dávno nosili oversize rifľové bundy, svetre, nohavice, proste všetko, čo je dnes ‚nové‘ a IN.

Vyberáme z nášho katalógu

Make-up a lá pin-up girl

Aby sme ale nehovorili len o oblečení, pozornosť by som upriamila aj mejkapu. Poznáte mejkap takzvanej pin-up girl? Vlna na vlasoch, výrazné linky a červené pery. Dokonalé.

K dotvoreniu dokonalosti vám pomôže make-up pin-up girl.

Jasné, že tento štýl nie je každému blízky. Je tak trochu extravagantný a nie každý chce biť do očí. Ale pre tie z vás, ktoré ste rady stredobodom pozornosti a rady experimentujete, by som určite odporučila skúsiť sa tak nalíčiť. Ktovie, možno sa po vás obhliadne aj nejaký sexy John Travolta.

Pánsky retro svet

A teraz ešte pár slov pre mužov. Samozrejme aj v pánskej móde je retro móda veľmi in. Motýliky, traky, košele, kožené bundy. Vyzeráte v tom proste úchvatne.

Retro prvky sa hodia aj mužom. Nezabudnite si preto kúpiť nového motýlika či traky.

Bodkovaný motýlik je skutočným symbolom novodobej retro mánie.

Biela košeľa, modrý bodkovaný motýlik, šedé traky, úzke nohavice a nagélované vlasy. Pomáda ako vyšitá. A povedzme si úprimne, veľa žien sa na to chytí.

Takže prečo nenechať priestor staro-novým trendom a neobliecť si občas nejaký retro kúsok? Vyzerá to predsa vkusne, moderne a zároveň, väčšina retro vecí sa veľmi príjemne nosí. Teda aspoň mne. :-)

 

Patríte aj vy medzi retro šialencov? Máte doma nejaké zaujímavé kúsky alebo vás táto "mánia" vôbec nezasiahla? Dajte mi vedieť!

Vyberáme z nášho katalógu


Publikované dňa: 16.01.2017
Hodnotenie článku:
(89.6%)

Autor článku

Veronika Filipová

Študujem prvý ročník na masmediálnej fakulte, odbor marketingová komunikácia. Považujem sa za dievča, ktoré sa aj napriek dospelosti každodenne ponára do svojho sveta fantázie plného ideálov a vymyslených príbehov. Som kreatívna duša so zmyslom pre detail a dizajn, milujem módu, mejkap a nákupy.

V tejto kategórií nájdete aj:

Originálne darčeky na narodeniny pre ženy Originálne darčeky na narodeniny pre ženy

Rozmýšľate nad darčekom pre ženu, ktorý by ju potešil, no zároveň by bol aj praktickou súčasťou jej života? Stavte na naše tipy a uvidíte, že týmito darčekmi vykúzlite naozajstnú radosť.

Sprievodca dôkladnou starostlivosťou o vaše oblečenie Sprievodca dôkladnou starostlivosťou o vaše oblečenie

Vyberajte odev rozumne, odvďačí sa vám vaša pokožka aj naša planéta Vyberajte odev rozumne, odvďačí sa vám vaša pokožka aj naša planéta


Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.