Móda hippies je späť!

Kvietkované šaty, zvonové nohavice, šialené farby, vesty a kvetové čelenky sú späť! Móda hippies nemá žiadne pravidlá a zažíva svoj comeback. Do tohto štýlu sa môže obliecť každá z nás a to za pár drobných.

Hippie móda sa vracia

Hippisácka móda sa na trh snažila dostať poriadne dlho, no podarilo sa jej to až teraz. Zohnať kúsky v tomto štýle nie je dnes žiaden problém a dokonca kvôli tomu nemusíte ani vykradnúť babkinu skriňu.

Prírodné materiály majú zelenú!

Z materiálov sa nosí ľan a bavlna a zabúdať nesmieme napríklad na strapce alebo čelenky cez čelo. Maxišaty, ktoré siahajú až po zem a sandáliky sú v tomto prípade, narozdiel od lodičiek, vítané. Ak však chcete siahnúť po vysokých topánkach, platformy sú najlepším nápadom. Okrem platforiem sú však obľúbené aj čižmičky na kovbojský štýl alebo kanady.

Maxišaty sa dajú zohnať s rôznými vzormi a je iba na vás, či siahnete po pásikoch, štvorčekoch alebo kvetinách. Dobrý nápad je šaty v páse zviazať koženým opaskom alebo obyčajnou šnúrkou, na ktorú môžete jednoducho pripevniť pierka (tie sa dajú zohnať v galantérií). V prípade chladného počasia úplne postačí, ak si vezmete vestičku s kožušinou (umelou, samozrejme) alebo obyčajný sveter.

Vyberáme z nášho katalógu

Okuliare na oči a vlasy rozpustiť

Móda v štýle hippies je najmä o slobode a to platí najmä v prípade vlasov. Žiadne stiahnuté copy! Rozpustené vlasy sa dajú krásne doladiť čelenkou, ktorá ide cez čelo prípadne kvetinami.

Hippiesácke oblečenie v súčasnosti

Obľúbené sú aj dva vrkoče, ktoré však musia pôsobiť strapato. Dôležitým doplnkom sú aj slnečné okuliare a v tomto prípade je úplne jedno, aké si zvolíte. Okrúhle okuliare sú klasika, no nič nepokazíte ani pilotkami alebo okuliarmi wayfarer.

Vyberáme z nášho katalógu

Cenovo dostupné reťazce majú každý rok v ponuke tuniky, svetre či sandále so strapcami alebo s indiánskymi vzormi, takže podľa môjho názoru svoj vysnívaný kúsok nájdete. Napríklad predajne H&M uvádzajú každoročne do predaja kolekciu venovanú festivalu Coachella.

Kolekcia H&M Coachella 2017

Základom hippies je prirodzenosť, takže zabúdajte na výrazné líčenia. Stačí pár ťahov riasenkou a je to! 


Publikované dňa: 01.08.2017
Hodnotenie článku:
(94%)

Autor článku

Karina Daráková

Som, snáď, budúca žurnalistka a spisovateľka. Nie som milovníčkou šiat a sukní, omnoho radšej mám športový štýl a hlavne tenisky, ktoré sú mojou srdcovkou. Veď nohy nás nesú celý život, tak si zaslúžia, nie?
Okrem módy sa venujem hasičskému športu, v ktorom patrím do slovenskej reprezentácie.
 
Ak vás moje články zaujali, tak si určite pozri aj môj osobný blog.

V tejto kategórií nájdete aj:

Originálne darčeky na narodeniny pre ženy Originálne darčeky na narodeniny pre ženy

Rozmýšľate nad darčekom pre ženu, ktorý by ju potešil, no zároveň by bol aj praktickou súčasťou jej života? Stavte na naše tipy a uvidíte, že týmito darčekmi vykúzlite naozajstnú radosť.

Sprievodca dôkladnou starostlivosťou o vaše oblečenie Sprievodca dôkladnou starostlivosťou o vaše oblečenie

Vyberajte odev rozumne, odvďačí sa vám vaša pokožka aj naša planéta Vyberajte odev rozumne, odvďačí sa vám vaša pokožka aj naša planéta


Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.