Mini, midi, maxi - aká sukňa je váš favorit?

Čas letí rýchlo, milé dámy! Možno sa nám to nezdá, ale trend minisukní je s nami už viac ako 50 rokov. Tento nápad bol oficiálne pomenovaný v 60. rokoch minulého storočia britskou dizajnérkouMary Quantovou a francúzskym návrhárom AndréCourrègesom. Avšak krátke sukne nosili napríklad aj ženy v starovekej Číne a Egypte.

Mini sukňa sa prvýkrát na scéne objavila pred viac než 50. rokmi!

Slečny aj dámy ich dlhé roky milovali. Skvelým príkladom na hudobnej scéne je videoklip Britney Spears k piesni Baby one more time. Obdivovala ich aj modelka Twiggy či najznámejšia prvá dáma sveta - Jackie Kennedy. Azda najčastejšie ich môžeme vidieť v letných mesiacoch. Krátke denimové sukne, v ktorých vždy vyniknú  čerstvo opálené nôžky a pánom ostáva už len zapojiť fantáziu.

Prečo si ale bez nich nevieme predstaviť (nielen) leto? Možno je to kvôli tomu, aké pohodlie nám ponúkajú. Dokážu zdôrazniť outfit, ukázať postavu, predĺžiť nohy... Alebo možno kvôli tomu, že v nich dokážeme pôsobiť žensky, elegantne ale i športovo. A možno len preto, že sa dostali do nášho šatníka a my si bez tejto sukne nevieme predstaviť horúci večer na terase pri poháriku vína.

Ako však roky plynuli, ženské srdce zatúžilo po zmene.  Aj Michael Kors poznamenal: „Myslím, že ženy majú vo svojich šatníkoch až príliš veľa minisukní." 

Mini postupne nahradil trend 70. rokov – maxisukne. Ženy k nim pôvodne pristupovali veľmi negatívne, pretože považovali za nepohodlné nosiť v letných mesiacoch dlhé kúsky oblečenia. Avšak vzdušné materiály, jedinečné vzory a krásne farby, s ktorými návrhári prišli, ich ihneď opantali. Okrem sukní sa objavili aj dlhé šaty. Navyše, pribudol ďalší dôvod na kúpu nových topánok :-)   V obchodoch a na internete zoženiete maxi sukne od výmyslu sveta!

Čo tak niečo medzi?

Dnes ale záujem verejnosti smeruje na brilantný kompromis týchto dvoch typov – na tzv. midi sukne. Ide o modely, ktorých dĺžka siaha niekoľko centimetrov pod kolená. Najviac zarezonovali na prehliadkových mólach New Yorského fashionweeku a odtiaľ sa dostali priamo do centra pozornosti verejnosti.

Ak si však myslíte, že s jednou sukňou veľa zázrakov nevyčaríte, mýlite sa. Internet je plný fotografií a nápadov, ako sukne nosiť na niekoľko desiatok spôsobov. 

Midi sukne sú niečo medzi mini a maxi sukňou. Je to kúsok, ktorý sa dá výborne kombinovať s košelami, tričkami i rolákmi.

I keď sa zdá, že trend minisukní je na ústupe, nesmúťte. Ak sa v nich vy sama cítite pohodlne, nie je žiadny dôvod nenosiť ich! Nebojte sa vzorov, volánov a výrazných materiálov, ako sú zamat alebo koža. Experimentovať môžete aj s vrchnou časťou – či už si zvolíte blúzku, úzky top alebo oversize tričko, nezabúdajte na to, že hlavným doplnkom Vášho outfitu má byť úsmev. 

zdroje obrázkov: flickr.com


Publikované dňa: 16.11.2016
Hodnotenie článku:
(90.4%)

Autor článku

Lucia Klasová

"Hudobníci spievajú, skladatelia skladajú, ja som čitateľná podľa outfitu." Lucka, študentka masmediálnej komunikácie, je kreatívna a dynamická osôbka, pre ktorú je móda spôsobom vyjadrenia sa. Miluje cestovanie a možnosť spoznávať nové miesta, lebo práve tam badať vyjadrenie módy a rôznorodosti kultúr v praxi. K jej ďalším superschopnostiam patrí schopnosť rozoznávať až niekoľko desiatok druhov čokolád :-)

V tejto kategórií nájdete aj:

Originálne darčeky na narodeniny pre ženy Originálne darčeky na narodeniny pre ženy

Rozmýšľate nad darčekom pre ženu, ktorý by ju potešil, no zároveň by bol aj praktickou súčasťou jej života? Stavte na naše tipy a uvidíte, že týmito darčekmi vykúzlite naozajstnú radosť.

Sprievodca dôkladnou starostlivosťou o vaše oblečenie Sprievodca dôkladnou starostlivosťou o vaše oblečenie

Vyberajte odev rozumne, odvďačí sa vám vaša pokožka aj naša planéta Vyberajte odev rozumne, odvďačí sa vám vaša pokožka aj naša planéta


Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.