Folklórne oblečenie môže ovládnuť aj tvoj šatník!

Časy, keď sme sa za každú cenu snažili nosiť niečo nové, niečo čo tu ešte nebolo, sú už dávno minulosťou. Dnes je návrat do ľudovej kultúry in! Ľudové vzory znovu ožívajú a tešia sa veľkej obľube.

Vyšívaný rifľový kabátik

Folklórny dizajn, ktorý vyzerá veľmi mladistvo a žensky dnes návrhári dávajú aj na také kúsky, na ktorých by sme to veľmi nečakali. Vzorované výšivky, nášivky, hačkované doplnky, skrátka hocičo, čo zvykli nosiť ešte naše mamy (alebo skôr staré mamy) na blúzkach sú túto sezónu kúsky, ktorými nešliapnete vedľa.

Poďme sa spolu pozrieť, ktoré budú tie správne a znovu sa zaľúbiť do vecí, ktoré nám pripomenú minulosť...

Nášivky na džínsoch

Je to kontrast- kontrast moderných nohavíc a starých vzorov. Tieto džínsy budú zaručene výrazným kúskom Vášho outfitu, preto k nim už bude stačiť doladiť nejaký jemný top a folkový outfit je na svete! Krásna kombinácia, ktorej čaru je podľa mňa naozaj ťažké nepodľahnúť...

Džínsy s výšivkou

Vyšívané blúzky

Ako by to len bolo, keby sa nevrátili aj tie krásne folklórne vyšívané blúzky, ktoré s láskou vyšívali kedysi maminky svojim dcéram, aby ich mohli hrdo nosiť a tým prezentovať región, z ktorého pochádzajú. Každý mal totiž tradičnú výšivku, ktorá ho charakterizovala. Blúzka je základný a veľmi praktický kúsok, na ktorom sa tieto vzory vynímajú veľmi žensky a elegantne, takže smelo do toho!

Blúzka s ľudovou výšivkou

Vyšívané vesty

Je naozaj ťažké nepodľahnúť týmto krásnym vestičkám, ktoré dokážu vyčarovať dokonalý outfit v kombinácií s jednoduchým jednofarebným topom. Vyšívaná vesta je kúsok, do ktorého sa určite oplatí investovať a vynosíte ho takmer v každom ročnom období, pretože je všestranne kombinovateľná a veľmi praktická.

Kožená vyšívaná vesta

Ak siahnete po koži, budete s ňou narábať šetrne a dodržiavať všetky potrebné zásady pri starostlivosti o ňu, odvďačí sa Vám dlhou životnosťou a naozaj Vám poslúži. Takže ak ste prepravené prevziať zodpovednosť za koženú vestu, bude určite vhodnou investíciou.

Pančuchy s folklórnym vzorom

Bola by škoda nespomenúť, že folklórny vzor môžeme zohnať aj na pančuchách, ktorým to dodá ten správny šmrnc! Zoženiete vyšívané, ktoré pôsobia jemne a dievčensky, alebo hačkované čipky, ktoré budú odhaľovať časti tela a budete sa v nich cítiť naozaj unikátne.

Pančuchy s folklórnym vzorom

Choker

Presne tak, dobre čítate! Tento vzor je populárny aj na doplnkoch - naušniciach, prsteňoch a chokeroch. Odporúčam ich nosiť napríklad v kombinácií s jednoduchým jednofarebným tričkom, napríklad bielym, čiernym, béžovým či farebným. Výber je len sa Vás a vašej fantázií. Zaručene však osviežia akýkoľvek outfit a sú naozaj veľmi trendy. Ak ste aspoň trochu zručné, potom si svoj choker zvládnete vyrobiť ľavou zadnou. V galantérke si kúpte kúsok folklórnej stuhy, odstrihnite si potrebnú dĺžku a na oba konce prišite patent. Jednoduché, však?

Folklórny choker na krk

Okrem chokerov sa sa nosia aj náramky či čelenky s týmto vzorom, takže smelo do toho, moje drahé!

Kabelky s folklórnym vzorom

Ako posledné Vám predstavím kabelky. Kúsok veľmi potrebný a obľúbený (nielen) medzi ženami a dievčatami (mužské kapsy a tašky sú však už predsa len trošku iná kategória). Kabelka by mala spĺňať praktické účely. V tomto prípade však zaujme najmä estetickým dizajnom.

Kabelka s folklórnym vzorom

 

Kabelka s folklórnym vzorom je totiž naozaj skvelý kúsok, ktorého kúpu neobanujete. Je pritom celkom možné, že tú svoju zoženiete napríklad na klasických jarmokoch, kde sa dá kúpiť veľmi často a je v ponuke naozaj v rôznych veľkostiach a prevedeniach.


Publikované dňa: 18.07.2017
Hodnotenie článku:
(89%)

Autor článku

V tejto kategórií nájdete aj:

Originálne darčeky na narodeniny pre ženy Originálne darčeky na narodeniny pre ženy

Rozmýšľate nad darčekom pre ženu, ktorý by ju potešil, no zároveň by bol aj praktickou súčasťou jej života? Stavte na naše tipy a uvidíte, že týmito darčekmi vykúzlite naozajstnú radosť.

Sprievodca dôkladnou starostlivosťou o vaše oblečenie Sprievodca dôkladnou starostlivosťou o vaše oblečenie

Vyberajte odev rozumne, odvďačí sa vám vaša pokožka aj naša planéta Vyberajte odev rozumne, odvďačí sa vám vaša pokožka aj naša planéta


Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.