Bižutéria alebo šperk? Šetriť alebo investovať do kvality?

Platí: bižutéria nie je taká kvalitná ako drahý kov. Toto pravidlo je stále aktuálne a zrejme dlho bude. Akokoľvek, v čom sú výhody a nevýhody bižutérie? Je naozaj lepšie zaplatiť si za striebro, zlato a drahšie verzie? Niektoré z nás chcú mať krásne veci bez ohľadu na ich životnosť a kvalitu, iné túžia po jedinečnosti a majú doma málo kvalitných kúskov.

Bižutéria dokáže perfektne dotvoriť akýkoľkvek outfit. Oplatí sa však do nej investovať?

Bižutéria – výhodou je cena a dostupnosť

Ak chceme lacný a dostupný produkt, bižutéria je to najjednoduchšie riešenie. Nájdeme ju v akomkoľvek veľkom obchode s kozmetikou, obchodných centrách, námestia a e-shopy nevynímajúc. Kúpime ju za pár eur, no spravidla sa z nej tešíme iba chvíľu. Strieborná či zlatá farba sa rýchlo opotrebuje, zošúcha sa a oxiduje. Lacnú bižutériu však vieme veľmi rýchlo nahradiť za nový kúsok, preto máme doma spravidla desiatky náušníc, náhrdelníkov, náramkov či prsteňov najrôznejších farieb a tvarov.

Aj vďaka nízkej cene máme doma množstvo bižutérie. Jej kvalita je však otázna..

Nevýhody: Veľký pozor na lacné imitácie, ktoré kúpite niekde na vašich potulkách. Nie vždy sa vám to môže oplatiť. A aj napriek tomu, že máte doklad, veľakrát sa späť k peniažkom nemusíte dostať.  Často sú tieto nekvalitné produkty predávané príliš lacno a to vám môže uškodiť. 

Šperky – základ je kvalita

Drahé kovy nie sú pre ľudí, ktorí chcú mať pekné veci za málo peňazí. Akokoľvek, aj pri šperkoch je možné kúpiť si veľmi kvalitné kúsky bez toho, aby ste minuli celú výplatu. Výhodou sú najmä certifikované predajne a možnosť opravy a vrátenia peňazí. Kvalitný šperk je zároveň tým najideálnejším darčekom - potešíte ním manželku, priateľku, sestru, maminu i babku.

Osobitnou kategóriou, pri kúpe ktorej by sme si mali dať veľmi záležať, sú obrúčky a zásnubné prstene, na ktorých sa ozaj neoplatí šetriť. Ľudová múdrosť síce vraví, že "za peniaze si lásku nekúpiš", ani jednu z nás by však nepotešilo, keby z jej spomienky na "deň D" zostal iba hrdzavý krúžok, za ktorý sa možno jedine hanbiť.

Nevýhody: Vysoká cena a málo predajní. Predajní je naozaj nedostatok. Oproti bižutérii, ktorá je dostupná takmer na ktoromkoľvek mieste, šperky si môžeme kúpiť najmä v obchodných centrách a v predajniach, ktoré ceny veľakrát nadhodnocujú. Výhodnejšie je preto poobzerať sa po ponuke internetových klenotníctiev, odkiaľ si môžete objednať tovar online. A ak sa vám šperk nezapáči, tak ho môžete do 14. dní odo dňa doručenia vrátiť!

Vlastnosti, ktoré rozhodujú sú najmä veľkosť a váha

Chcete bižutku a rozhodujete sa o jej veľkosti? Najkrajšie sú tie najväčšie kamienky. Napriek tomu, že nie sú originál. Bižutéria je tak obľúbená, že si ju dokážete vyrobiť samy a dodať jej veľkosťou šmrnc.

Šperky sa vyznačujú vyššou kvalitou, ale i cenou.

Šperky sú výnimočné hlavne spôsobom spracovania. Čím väčšie, tým krajšie, avšak aj drahšie. Samozrejme, váha kameňov a kovu nie je vždy rovnaká, preto je nutné venovať pozornosť aj veľkosti a typu.

Farba – doplnok k štýlu

Bez ohľadu na to, či je to bižutéria alebo drahý šperk, farba je podstatná vlastnosť, ktorá je dôležitá pre zvýraznenie vášho najkrajšieho kúsku oblečenia. Farba totiž odzrkadľuje nielen vašu osobnosť, ale aj náladu. A čo vy? Máte radšej bižutériu, alebo ste skôr na šperky z drahších kovov? Napíšte mi nižšie do komentára.


Publikované dňa: 02.11.2016
Hodnotenie článku:
(90.2%)

Autor článku

Summer

Aktívna blogerka, copywriterka a autorka, ktorá miluje módu a nové trendy. Vždy ochotná a milá vám pomôcť s akoukoľvek témou a módnym problémom, o ktorom chcete čítať. Máte radi módu, tak ako ona? Prečítajte si, čo vám píše.

V tejto kategórií nájdete aj:

Originálne darčeky na narodeniny pre ženy Originálne darčeky na narodeniny pre ženy

Rozmýšľate nad darčekom pre ženu, ktorý by ju potešil, no zároveň by bol aj praktickou súčasťou jej života? Stavte na naše tipy a uvidíte, že týmito darčekmi vykúzlite naozajstnú radosť.

Sprievodca dôkladnou starostlivosťou o vaše oblečenie Sprievodca dôkladnou starostlivosťou o vaše oblečenie

Vyberajte odev rozumne, odvďačí sa vám vaša pokožka aj naša planéta Vyberajte odev rozumne, odvďačí sa vám vaša pokožka aj naša planéta


Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.