Ako si vkusne obliecť priesvitné oblečenie?

Je pravdou, že priesvitnejšie kúsky z nášho šatníka vyberáme začiatkom leta, kedy sa snažíme mať na sebe toho čo najmenej, avšak také priesvitné blúzky sa dajú efektne nosiť aj v chladnejších mesiacoch.

Radi pútate pozornosť? Pomôžte si priesvitnými kúskami - šatami, blúzkami či nohavicami.

Téma takéhoto oblečenia sa netýka len ročného obdobia, ale takisto aj vkusu a nejakej mierky, kedy je priesvitné oblečenie decentné, kedy extravagantné a kedy už hraničí s vulgárnosťou. Priesvitné kúsky oblečenia si vyžadujú nie len odvahu, ale predovšetkým vkus.

Odhaľujúci top treba vhodne doplniť

Pod blúzku, ktorá toho viac odhalí než zahalí, sa určite žiada nejaké to spodné prádlo. V prípade, že chcete mať outfit bez dráždivých prvkov, tak môžete pridať aj lambádu alebo krátky croptop. Lambáda nemusí byť vždy len nudná! V dnešnej dobe a medzi novými trendmi nájdeme množstvo druhov, ktoré sú obzvláštnené rôznymi prvkami. Predovšetkým ide o čipku, ktorá automaticky povznesie váš outfit o level vyššie.

Ďalšou možnosťou odľahčenia priesvitného outfitu je výber doplnkov ako sú šály alebo masívne náhrdelníky, ktoré nie len odpútajú pohľady, ale takisto aj čo-to zakryjú. Takto docielite mierne provokatívny, ale stále vkusný look, vhodný aj do spoločnosti. Nebojte sa použiť rôzne vestičky, saká a svetre, vhodné aj na zimnejšie mesiace. 

Priesvitná blúzka môže byť súčasťou aj elegantného outfitu. Odvážnejší priesvitný outfit je ako stvorený na párty.

Decentnejšou voľbou sú aj priesvitné blúzky s rôznymi vzormi, ktoré toho odkrývajú menej. Ide o zlatú strednú cestu, ktorá nikoho neurazí a váš outfit bude stále priťahovať pozornosť ostatných. S farbami netreba príliš experimentovať. Jednofarebné kombinácie sú osvedčené a dosiahnete s nimi ideálny efekt. Preto ak chcete istotu určite, tak voľte spodné prádlo rovnakej farby, ako je blúzka.

Vyberáme z nášho katalógu

Oblečenie prispôsobte príležitosti

Na módnych mólach častokrát vidíme až príliš odvážne kúsky, ktoré by sme si pravdepodobne nikdy neobliekli. Ak ide o tému transparentného oblečenia, tak to platí dokonca dvakrát. Preto je nesmierne dôležité vedieť odhadnúť znesiteľnú mieru priesvitnosti vášho outfitu. Ak sa chystáme na party či večierok s priateľmi, tak môžeme experimentovať a odhaliť toho rozhodne viac. Experimentovať môžete výberom spodného prádla, alebo (ak naberiete odvahu), tak to vyskúšať úplne bez neho. Ak sa však obliekame do práce, školy či na akúkoľvek inú formálnejšiu príležitosť, mali by sme byť obozretnejšie. 

Priesvitné prvky oblečenia vždy prispôsobte príležitosti. Obliekanie priesvitného oblečenia by malo ísť ruka v ruke s vkusom.

Priesvitné blúzky sú stálicou, vy sa však nemusíte obmedzovať a môžete siahnuť aj po šatách či nohaviciach. Topy sú nositeľné po celý rok, šaty a nohavice sú naopak typicky letným prvkom. Sú vzdušné, priehladné a ako stvorené na letnú dovolenku v šialenom teple. Zväčša sú súčasťou ležérnych outfitov, ktoré si obliekame na posedenia s priateľmi či prechádzky po meste. 

Máte aj vy nejaké priesvitné kúsky? Obliekate si ich pravidelne alebo ich máte odložené na špeciálne udalosti? Podeľte sa so svojim názorom v našej diskusií, veľmi ma tým potešíte :-)


Publikované dňa: 18.12.2016
Hodnotenie článku:
(91.2%)

Autor článku

Nataly Adameová

Nataly je študentka Masmediálnej komunikácie z Bratislavy. Je veľkou milovníčkou sukní a šiat, preto vám rada poradí, ako ich správne kombinovať. Okrem módy miluje aj cestovanie, hudbu, pečenie a tvorbu vlastných videí.

V tejto kategórií nájdete aj:

Originálne darčeky na narodeniny pre ženy Originálne darčeky na narodeniny pre ženy

Rozmýšľate nad darčekom pre ženu, ktorý by ju potešil, no zároveň by bol aj praktickou súčasťou jej života? Stavte na naše tipy a uvidíte, že týmito darčekmi vykúzlite naozajstnú radosť.

Sprievodca dôkladnou starostlivosťou o vaše oblečenie Sprievodca dôkladnou starostlivosťou o vaše oblečenie

Vyberajte odev rozumne, odvďačí sa vám vaša pokožka aj naša planéta Vyberajte odev rozumne, odvďačí sa vám vaša pokožka aj naša planéta


Sledujte nás

TopModa.sk nájdete aj na sociálnych sieťach.